Європейське "Вікно у Всесвіт"

Artist impression of the E-ELTESO здобула значний досвід в області планування, будівництва та експлуатації великих астрономічних телескопів на віддалених місцинах. Дуже Великий Телескоп є найпередовіший у світі наземний оптичний телескоп, що й дозволило багато наукових відкриттів.

Цей досвід є основою зусиль для розробки Надзвичайно Великого Телескопа для астрономів Європи. Головний проектний план був завершений до кінця 2006 року. Наразі ведеться остаточна розробка цього проекту, опрацювання якого коштує 57 мільйонів євро, з метою мати робочу обсерваторію E-ELT на початку наступного десятиліття. На додаток до цих проектних робіт, більше ніж 30 європейських науково-дослідних інститутів і високотехнологічних компаній досліджували технологічні аспекти великих телескопів у Framework Programme 6 ELT Design, які частково фінансуються Європейською Комісією. E-ELT - це висока технологія, престижний наукомісткий проект, що включає в себе безліч новаторських розробок. Він пропонує численні можливості для розвитку та передачі технологій, а також вигідні можливості технологічних угод та являє собою ефектну демонстрацію європейської промисловості.

E-ELT має широку підтримку в європейському науковому співтоваристві. Цей задум є винятковим проектом оптичної астрономії, внесеним в план Європейського Стратегічного Форуму з Науково-дослідних Інфраструктур. Воно також має дуже важливе місце в Європейському Інфраструктурному Плані ASTRONET.

Європейське керівництво цього великого флагманського проекту дасть безперечне підвищення європейського наукового, технічного та промислового рівня.

Назад            Далі