ann16087-pl — Ogłoszenie

Witryna Space Scoop wybrana jako Great Website for Kids

Uznanie ze strony American Library Association

19 grudnia 2016

Association for Library Service to Children (ALSC) Great Websites for Kids (GWS) wybrała witrynę internetową Space Scoop jako jedną z najlepszych dla młodych dzieci w wieku do 14 lat. ALSC jest departamentem American Library Association (ALA). Wybór Great Websites for Kids jest dokonywany przez komitet GWS trzy razy w roku.

ESO jest zachwycone z faktu bycia jedną z partnerskich instytucji badawczych dostarczających treść dla Space Scoop, razem z ESA, NASA Chandra, Las Cumbres Observatory i innymi.

Witryna Space Scoop wystartowała rok temu jako część finansowanego przez Komisję Europejską projektów Universe Awareness oraz Space Awareness. Co tydzień dostarcza najnowszych wiadomości astronomicznych w formie odpowiedniej dla dzieci i ich nauczycieli, aby edukować i inspirować. Wiadomości Space Scoop są publikowane w formie cyfrowej i drukowanej, a także jako aplikacja mobilna, podcasty i gry wideo. Każdy Space Scoop jest udostępniany w tym samym czasie, co oryginalny "dorosły" komunikat prasowy, a wolontariusze z całego świata tłumaczą informacje Space Scoop na 33 języki.

Linki

Kontakt

Sarah Eve Roberts
Space Scoop Science Writer
Universe Awareness / Cardiff University (UK)
Tel: +44 7480 111 579
E-mail: RobertsS38@cardiff.ac.uk

Michael de Korte
Universe Awareness Editor
Leiden University, the Netherlands
Tel: +316 23 023 196
E-mail: michaeldekorte@strw.leidenuniv.nl

Peter Grimley
ESO Assistant Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6383
E-mail: pgrimley@partner.eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann16087

Zdjęcia

Space Scoop logo
Space Scoop logo
Po angielsku