Сповіщення

ESO поглиблює свою першість найбільш продуктивної наземної обсерваторії світу

Огляд числа щорічних публікації за 2012 рік також показує, що ESO трохи випередила "Хаббл"

19 лютого 2013 р.

Аналіз числа рецензованих наукових статей, опублікованих у 2012 році, у котрих використовували дані від телескопів та приладів ESO показав, що ESO залишається найбільш продуктивною наземною обсерваторією у світі. Більш ніж 870 рецензованих робіт із використанням даних від ESO побачили світ в минулому році, що є своєрідним рекордом для обсерваторії. Також має місце їх значне збільшення порівняно із попереднім роком. Кількість статей із матеріалами спостережень від ESO у 2012 році трохи перевищує число інших, що використовували дані від Космічного Телескопа Хаббл (NASA/ESA).

Близько 70% всіх робіт, зарахованих на ESO у 2012 році, використовують дані, отримані за допомогою Дуже Великого Телескопа (VLT) та VLT інтерферометра, внесок від яких послідовно зростає протягом останніх трьох років. Стосовно продуктивності обсерваторій Ла Сілла та Паранал - в ​​тому числі оглядового телескопа VISTA на Параналі, то вона на рівні попереднього року і майже відповідає продуктивності іще однієї найбільш продуктивної наземної обсерваторії W. M. Keck на Гаваях. Внесок від оглядового телескоп VISTA швидко зростає.

Великий Міліметрово-субміліметровий Масив Атакама, який 13 березня 2013 буде офіційно відзначати свій перехід від стадії будівництва до повноцінної обсерваторії, також фігурує у 16 реферованих роботах, вперше опублікованих у 2012 році [1].

Методи, які використовуються для отримання цих цифр, різняться для обсерваторій, так що їх не завжди можна точно порівнювати. Однак, продуктивність ESO значно перевершує будь-які інші наземні обсерваторії, вже шостий рік поспіль залишаючись на рівні із Космічним Телескопом Хаббл (NASA/ESA) - результат, котрий чітко свідчить про значний внесок обсерваторії на ниві астрономічних досліджень. Статистика публікацій дає уявлення про те, скільки наукових робіт виконується із даними від окремих обсерваторій, але не враховуює їх вплив на науку.

Наведені дані опубліковані у щорічній Основній статистиці публікацій ESO, виданій бібліотекою Європейської Південної Обсерваторії. Вони опираються на бібліографію телескопів ESO (telbib) - базу даних, що містить реферовані публікації, котрі використовують дані від ESO [2].

Інтерактивні графіки обраної статистики також доступні в Інтернеті. Вони відображують весь вміст бази даних telbib для публікацій від 1996 року по теперішній час.

Примітки

[1] У 2012 році в цілому вийшло 19 робіт, що містяться дані від ALMA, але три із них не пов'язані з яким-небудь європейським спостережним часом, тому і не ввійшли до статистики. Подібний підхід використовується при підрахунках робіт, пов’язаних із іншими телескопами.

[2] Журнали, котрі періодично проходять обстеження на тему ключових слів, пов’язаних із ESO: A&A, A&ARv, AJ, ApJ, ApJS, AN, ARA&A, EM&P, ExA, Icarus, MNRAS, Nature, NewA, NewAR, PASJ, PASP, P&SS and Science.

Посилання

Контакти

Uta Grothkopf
ESO Librarian
Garching bei München, Germany
Tel:  +49 89 3200 6280
Email: esolib@eso.org

Lars Lindberg Christensen
Head of ESO ePOD
ESO ePOD, Garching, Germany
Tel:  +49 89 3200 6761
Cellular:  +49-173-3872-621
E-mail: lars@eso.org

Про сповіщення

ID:ann13009

Зображення

Number of papers published using different observatories
Number of papers published using different observatories
тільки на англійській