Сповіщення

Останній модуль примача для ALMA

Прибуття модулю із Європи завершує черговий етап будівництва ALMA

22 лютого 2013 р.

Останній приймальний модуль для Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) було доставлено в обсерваторний Центр Підтримки Спостережень (OSF) в Чилі, що іще однією важливою віхою на шляху до завершення проекту. Встановлені на кожну із 66 антен ALMA, ці модулі перебувають на початку довгого ланцюжка пристроїв, які отримують, перетворюють, оброблюють та записують астрономічні дані, зібрані телескопом. Кожен модуль прийому містить набір дуже чутливих приймачів, охолоджених до температури всього на чотири градуси вище абсолютного нуля (-269 градусів за Цельсієм), що вловлюють світло на міліметрових та субміліметрових хвилях, котрі ALMA "бачить".

Виготовлення модулів прийому для ALMA було розподілене між партнерами проекту у Європі, Північній Америці та Східній Азії. Двадцять шість одиниць із загального числа 70, у числі яких вже доставлена, були виготовлені у European Front End Integration Centre (EuFEIC) на базі Rutherford Appleton Laboratory (RAL) у Великобританії. Ці 26 одиниць є одним із внесків ESO у проект ALMA в якості європейського партнера.

"Високотехнологічні системи прийому сигналів мають вирішальне значення для успішної роботи ALMA. Лабораторія RAL, будучи у якості приймаючої сторони EuFEIC для потреб ESO, була дуже рада доставити у Чилі останній 70-й приймальний модуль. Незважаючи на те, що EuFEIC розпочав виготовлення пізніше від виробників у Східній Азії та Північній Америці, центр поліпшив рівень виробництва у 2012 році, вчасно завершивши свої поставки. Це важливий етап будівництва ALMA",- сказав Брайан Еллісон, британський менеджер проекту ALMA.

Прибувши на місце розташування ALMA, модуль прийому проходитиме подальші технічні випробування на OSF. Його офіційна прийомка обсерваторією відзначить завершення діяльності European Front End Integration Centre та завершення проекту будівництва ALMA в цілому. Урочисте відкриття обсерваторії ALMA призначене 13 березня 2013 (див. повідомлення для ЗМІ ann12092).

Детальніше

ALMA є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Контакти

Gie Han Tan
ESO ALMA European Front End Project Manager
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6487
Email: ghtan@eso.org

Peter Hekman
ESO Liaison Officer at ALMA European FEIC, Rutherford Appleton Laboratory
Didcot, United Kingdom
Tel: +44 1235 44 6741
Email: phekman@eso.org

Douglas Pierce-Price
Public Information Officer, European Southern Observatory
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6759
Email: dpiercep@eso.org

Про сповіщення

ID:ann13011

Зображення

The final ALMA front end leaves for Chile
The final ALMA front end leaves for Chile
тільки на англійській
The final ALMA front end at the European FEIC
The final ALMA front end at the European FEIC
тільки на англійській