Сповіщення

Партнерство із Wings for Science

07 березня 2013 р.

ESO розпочала партнерство із проектом ORA "Wings for Science", який пропонує повітряну підтримку громадських наукових організацій протягом поточної кругосвітньої подорожі. Проект останнім часом отримав деякі чудові фото обсерваторій у півночі Чилі, подібних до найбільшого астрономічної обсерваторії сьогодення - міжнародного Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) [1].

ORA (Observe, Report, Analyse) є некомерційною організацією, членами якої є вчені, викладачі та професійні аеронавти. Два учасники команди проекту "Wings for Science" Клементін Бакрі і Адрієн Норм’є, котрі літають по всьому світу, із повітряного простору допомагають вченим, починаючи від відбору проб повітря - і до питань археології, спостережень біорізноманіття та 3D-моделювання місцевості. Короткі фільми та чудові зображення, які виробляються під час польотів, використовують із освітньою метою та для просування місцевих досліджень. Дана кругосвітня повітряна подорож почалась у червні 2012 року, а завершиться у червні 2013 року приземленням на Паризькому авіасалоні. Учасники літають на спеціальному екологічно чистому надлегкому літаку [2].

Деякі із кращих повітряних фотографій обсерваторії ESO в Чилі, зроблених "Wings for Science", будуть опубліковані протягом найближчих місяців на сторінках сайту обсерваторії.

Примітки

[1] Великий Міліметрово-субміліметровий Масив Атакама (ALMA) є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. ALMA в Європі фінансується ESO, в Північній Америці - Національним Науковим Фондом США (NSF) у співпраці з Національною Радою Досліджень Канади (NRC) і Національною Науковою Радою Тайваню (NSC), в Східній Азії - Національними Інститутами Природничих Наук (NINS) Японії в співпраці з Академією Сініца (AS) в Тайвані. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), яка управляється корпоративною Асоціацією Університетів (AUI), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

[2] Надлегкий літак Pipistrel Virus SW 80, удостоєний нагород NASA, використовую тільки 7 літрів палива на 100 км - це менше, ніж більшість автомобілів.

Посилання

Контакти

Clémentine Bacri
Adrien Normier
ORA Wings for Science
Email: anormier@gmail.com

Lars Lindberg Christensen
ESO education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6761
Cell: +49 173 3872 621
Email: lars@eso.org

Про сповіщення

ID:ann13021

Зображення

ALMA antennas seen from above
ALMA antennas seen from above
тільки на англійській
Wings for science at ALMA OSF
Wings for science at ALMA OSF
тільки на англійській