Сповіщення

Новий фільм: ALMA - У пошуках нашого космічного походження

13 березня 2013 р.

З нагоди урочистого відкриття Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) [1] 13 березня 2013 року, ESO разом зі своїми міжнародними партнерами випустила новий фільм під назвою "ALMA - In Search of Our Cosmic Origins" (ALMA - У пошуках нашого космічного походження). Це 16-хвилинне відео розповідає про історію ALMA, починаючи від перших днів проекту кілька десятиліть тому - до сьогодення перших наукових результатів.

Фільм ілюструють чудові кадри, відзняті із вертольота, а виразна звукова доріжка містить музику, зумисно написану Тоомасом Ермом (ESO). На вас чекає подорож до місця розташування ALMA на плато Чахнантор, котре на висоті 5000 метрів в унікальних умовах чилійської пустелі Атакама.

Відео розповідає про проект від самого його початку, коли в Європі, Північній Америці та Східній Азії розробили загальну концепцію нового великого телескопа для міліметрових та субміліметрових довжин хвиль, щоб проводити спостереження найхолодніших та найвіддаленіших об'єктів Всесвіту. Також йде мова про пошуки ідеального розташування та про матеріально-технічні проблеми, пов'язані з будівництвом такої масштабної інфраструктури у вкрай важких умовах та у віддаленому місці.

Фільм вміщує докладні фото складних та дивних технологій, на яких побудовано ALMA, а також пояснює, яким чином 66 антен були встановлені на високій рівнині пустелі. Він також дає уявлення про захоплюючі наукові проблеми, котрі буде вирішувати цей найпотужніший у своєму роді телескоп. Із його допомогою вже одержані перші наукові результати, отримані до того, як телескоп було повністю побудовано.

Примітки

[1] Великий Міліметрово-субміліметровий Масив Атакама (ALMA) є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. ALMA в Європі фінансується ESO, в Північній Америці - Національним Науковим Фондом США (NSF) у співпраці з Національною Радою Досліджень Канади (NRC) і Національною Науковою Радою Тайваню (NSC), в Східній Азії - Національними Інститутами Природничих Наук (NINS) Японії в співпраці з Академією Сініца (AS) в Тайвані. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), яка управляється корпоративною Асоціацією Університетів (AUI), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Контакти

Lars Lindberg Christensen
ESO education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6761
Cell: +49 173 3872 621
Email: lars@eso.org

Про сповіщення

ID:ann13026

Зображення

ALMA Movie poster
ALMA Movie poster
тільки на англійській

Відео

The movie ALMA — In Search of our Cosmic Origins (29a)
The movie ALMA — In Search of our Cosmic Origins (29a)
тільки на англійській