ann14012-uk — Сповіщення

Австрійські надшвидкі алгоритми для адаптивної оптики E-ELT

13 лютого 2014 р.

У рамках австрійського внеску при вступі в ESO, група фахівців із інститутів в Лінці [1] розробила алгоритми для адаптивної оптики та методи програмного забезпечення, які набагато швидші, ніж ті, котрі використовують більш традиційні підходи. Ці методи використовуються для корекції зображень, що спотворені атмосферною турбулентністю: зокрема, вони призначені для використання у майбутньому 39 м Європейському Надзвичайно Великому Телескопі (E-ELT). Складним завданням було придумати новий інший підхід до цієї проблеми, котрий ефективніший за сучасні методи і в той же час, щоб він значно знижував обчислювальні навантаження на комп'ютер, який виконує розрахунки. Цей чотирирічний проект щойно завершився дуже успішною кінцевою перевіркою.

Нові алгоритми для адаптивної оптики дуже швидкі і забезпечують відмінну якість результатів. Все це призводить до величезної економії в обчислювальній потужності, необхідної для обслуговування адаптивної оптики на E-ELT. Та мабуть найбільш значним досягненням даного дослідження є зробити управління цими системами на комп'ютерах поміркованих розмірів і вартості, а у випадках більш складних видів адаптивної оптики - щоб принести таку складну систему в царство можливостей реалізації.

Примітки

[1] Нові алгоритми були розроблені Institute for Industrial Mathematics в University of Linz, Johann Radon Institute for Computational and Applied Mathematics (RICAM) та Industrial Mathematics Competence Center (IMCC) в Лінці.

Посилання

Контакти

Ronny Ramlau
Industrial Mathematics Institute
Johannes Kepler University
Linz, Austria
Email: ronny.ramlau@jku.at

Enrico Fedrigo
ESO Adaptive Optics System Department
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6324
Email: efedrigo@eso.org

Richard Hook
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6655
Cell: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Про сповіщення

ID:ann14012

Зображення

Artist’s impression of the Extremely Large Telescope deploying lasers for adaptive optics
Artist’s impression of the Extremely Large Telescope deploying lasers for adaptive optics
тільки на англійській