Сповіщення

ESO уклала угоди на розробку системи підтримки сегментів первинного дзеркала E-ELT

16 січня 2015 р.

ESO підписала паралельні угоди з CESA (Іспанія) та VDL (Нідерланди) для проектування та виготовлення діючих моделей [1] підтримки сегментів дзеркала, а також пов’язаного допоміжного обладнання для первинного дзеркала Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT). Цьому передували проектування та розробка прототипів, їх інтенсивне тестування на об’єктах ESO та докладна оцінка накопиченого досвіду.

Первинне дзеркало E-ELT матиме 39 метрів у перетині. Дзеркальна поверхня складатиметься із 798 шестикутних сегментів, а також із запасного набору, що загалом складе 931 сегментів. Шестикутна форма означає, що конструкція підтримки може бути використана для всіх сегментів. Ці угоди передбачають передачу повних докладних інструкції та креслень для серійного виробництва. В їх рамках також будуть описані процедури, необхідні для монтування підтримок скляних сегментів дзеркала E-ELT, їх збору та транспортування, принципів їх роботи, а також подальшого технічного обслуговування.

Угоди з CESA і VDL підписані на початковий період тривалістю 30 місяців. Вони складатимуться з фаз попереднього та детального проектування, подальшого виготовлення інженерних зразків, та випробувань. Згідно умов угод, буде виготовлено та доставлено чотири робочі моделі. У кінці терміну угод, ще до початку конкурсу на тему серійного виробництва, діючі моделі будуть повністю зібрані та випробувані в ESO на спеціальному стенді для сегментів первинного дзеркала E-ELT.

Згідно планів, своє перше світло E-ELT впіймає у 2024 році, коли він почне вирішувати найбільші астрономічні проблеми нашого часу. Очікується, що гігантський телескоп дозволить проводити дослідження наразі нам невидимих частин Всесвіту: він стане "найбільшим у світі оком у небо".

Примітки

[1] Діючими моделями є робочі пристрої, котрі можуть бути використані для демонстрації, що розроблена конструкція повністю задовольняє вимогам проекту.

Посилання

Контакти

Frédéric Derie
ESO, Garching bei München, Germany

Tel: +49 89 32006550
Email: fderie@eso.org

Richard Hook
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany

Tel: +49 89 3200 6655
Email: rhook@eso.org

Про сповіщення

ID:ann15003

Зображення

E-ELT primary mirror prototype segment support systems
E-ELT primary mirror prototype segment support systems
тільки на англійській