Оазис для астрономів — готель ESO Residencia на Параналі тоді і зараз

ESO's Paranal Residencia under construction
ESO's Paranal Residencia in 2012
Перетягніть зелений маркер, щоб подивитися зображення

У цьому році ESO виповнюється п'ятдесять, і щоб відзначити цей важливий ювілей, ми показуємо вам моменти її історії. Раз на місяць протягом 2012 року, спеціальний випуск Зображення Тижня "Тоді і Зараз" показує, як все змінилося за останні десятиліття на містях обсерваторій Ла Сілла та Паранал, в офісах ESO, котрі в Сантьяго-де-Чилі, в штаб-квартирі в Гархінзі біля Мюнхена в Німеччині.

Починаючи від лютого 2002 року (див. eso0205), готель Residencia надав житло для людей, що працюють позмінно на місцині флагманської обсерваторії ESO - на горі Паранал в пустелі Атакама в Чилі, котра є домівкою Дуже Великого Телескопа (VLT) ESO. Цьогомісячні "Тоді і Зараз" фотографії, котрі зроблені фото-амбасадором ESO Герхардом Гюдеполем, дають нам унікальну картину того, як був побудований цей оазис у пустелі.

Історична фотографія показує Residencia під час будівництва в кінці 2000 року. Будівля була спроектована німецькою архітектурною фірмою Auer+Weber. Вона має підземну L-подібну форму. Будівельні матеріали мають той же колір, як і пустеля, щоб допомогти готелю вписуватися в ландшафт, а частково завершена центральна частина Residencia нагадує амфітеатр із кам'яними рівнями, відкритими для безхмарного неба.

Сьогодні Residencia виглядає зовсім не так! Незважаючи на підземне розміщення, характерний дизайн будівлі створює інтер'єр відчуття відкритого простору. Центральний зал захищений 35-метрової ширини заскленим склепінням, яке дозволяє природне освітлення в середині. Стерильний амфітеатер 2000-х років перевинайшли як пишний тропічний сад із басейном. Сад та басейн призначені для підвищення вологості в приміщеннях, що дозволяє співробітникам деякий перепочинок від украй посушливих зовнішніх умов, в одному з найбільш сухих місць на Землі.

Завдяки унікальному дизайну Residencia, його слава поширилася за межі астрономічної спільноти. Наприклад, в 2008 році тут проходили зйомки ключових сцен фільму про Джеймса Бонда "Квант милосердя" із Residencia в ролі готелю “Perla de las Dunas” [1]. У 2009 році Residencia був обраний британською газетою Guardian в якості однієї з "10 кращих будівель десятиліття" (див. ann0940), а в 2012 році, обсерваторія Паранал та Residencia були показані в рамках рекламної кампанії Land Rover “Perfect Places” (див. ann12008).

Примітки

[1] Більше інформації про Джеймса Бонда на Параналі: eso0807, eso0838 та http://www.eso.org/public/outreach/bond/BondatParanal.html

Посилання

Припис

ESO

Про Порівняння Зображень

ID:potw1227a
Дата релізу [date]:02 липня 2012 р. 10:00

Зображення

Residencia: готель ESO на Параналі під час будівництва
Residencia: готель ESO на Параналі під час будівництва
Residencia: готель ESO на Параналі в 2012 р.
Residencia: готель ESO на Параналі в 2012 р.