APEX на сторожі плато Чахнантор

Телескоп Atacama Pathfinder Experiment (APEX) оглядає небо в ясну місячну ніч на плато Чахнантор - одиному із найвищих та найсухіших в світі місць розташування обсерваторій. Астрономічні скарби щедро наповнююють небо над телескопом, що свідчить про відмінні умови для спостережень в цій частині пустелі Атакама в Чилі.

Зліва сяють зорі, що утворюють хвіст сузір'я Скорпіона. Його "жало" представляють дві яскраві зірки, які особливо близькі одна до одної. Через все небо простягається смуга ледь світних хмар у площині Чумацького Шляху.

Між Скорпіоном та сусіднім правішим сузір'ям Стрільця, яке височить над тарілкою антени APEX, виразно видно іскристе зоряне угрупування. Це розсіяне скупчення Messier 7, також відоме як скупчення Птолемея. Нижче Messier 7 та трохи праворуч знаходиться скупчення "Метелик", або Messier 6. Далі праворуч, трохи вище над краєм тарілки APEX, видно невиразну слабку хмарку. Це і є знаменита туманність "Лагуна" (подивіться на неї ближче eso0936).

Маючи головну параболічну антену 12 м діаметру, APEX є найбільшим для субміліметрових довжин хвиль телескопом, що працює в південній півкулі. Із назви свідчить, що він є слідопитом для найбільшої в світі субміліметрової обсерваторії ALMA - Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама, зведення якої буде завершене у 2013 році (eso1137). APEX, як і майбутні 66 антен ALMA, перебуває на 5 кілометровій висоті плато Чахнантор в Чилі. Його засновано на прототипі антени, сконструйованої для проекту ALMA. Даний телескоп знайде багато цілей, які ALMA матиме можливість вивчити в найменших подробицях.

Фото-амбасадор ESO Бабак Тафреші зробив цю панораму при допомозі телеоб'єктиву. Бабак також є засновником The World At Night - міжнародної програми створення та показів колекції чудових фотографій та покадрового відео найкрасивіших та історичних мість світу на нічному тлі зірок, планет та небесних явищ.

Детальніше

APEX є співробітництвом між Інститутом Радіоастрономії ім. Макса Планка(MPIfR), Космічною Обсерваторією Онсали (OSO) та ESO. Телескоп керується ESO.

ALMA є міжнародним астрономічним комплексом у партнерстві Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Припис:

ESO/B. Tafreshi (twanight.org)

Про зображення

ID:potw1216a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:16 квітня 2012 р. 10:00
Розмір:8500 x 4198 px
Field of View:60° x 40°

Про об’єкт

Назва:Atacama Pathfinder Experiment, Panorama
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Facility

Mounted Image

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
242,1 Кб
1280x1024
383,6 Кб
1600x1200
536,9 Кб
1920x1200
637,0 Кб
2048x1536
811,7 Кб