Оріон наглядає за ALMA

Невпинно наглядає за антенами Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA) Оріон - Зоряний Мисливець, котрий сяє високо на чилійському нічному небі. Завдяки його характерному абрису пісочного годинника та трьох яскравих зорям у Поясі Оріона, це сузір'я легко впізнати. Оскільки зображення одержане у південній півкулі, "меч" Оріона знаходиться вище пояса. "Меч" є притулком одного із найбільш чудових об’єктів нічного неба - туманності Оріона, котра виглядає наче середня "зірка" в "мечі", нечітку форму котрої видно неозброєним оком при хороших умовах.

Три антени ALMA антени, видимі на зображенні, являють собою лише невелику частину повного масиву, який матиме загалом 66 антен. ALMA поєднує сигнали від антен, розділених відстанями до 16 кілометрів, в єдиний гігантський телескоп, використовуючи метод інтерферометрії. Хоча його будівництво планується завершити до 2013 року, перші наукові спостереження із частковим масивом були розпочаті в кінці 2011 року.

Розташування на висоті 5000 метрів плато Чахнантор в передгір'ях чилійських Анд, в одному з найбільш посушливих місць світу, гарантує ALMA надзвичайні умови для спостережень. Висока суха місцина, така як Чахнантор, була необхідна тому, що водяна пара та кисень в атмосфері Землі сильно поглинають міліметрові та субміліметрові хвилі, для спостереження на котрих ALMA і призначений.

На цій світлині антени, котрі були випробувані в Центрі Технічної Підтримки (OFC) ALMA, що розташований на висоті трохи нижче 2900 метрів. Після перевірки та повністю обладнані, вони були доправлені на плато Чахнантор, щоб розпочати свою роботу.

Дане фото було зроблене Адріаном Расселом, який представив його на Your ESO Pictures Flickr group. Ця група регулярно переглядається у пошуках кращих фотографій, котрі обираються, щоб бути показаними в наших популярних випусках "Зображення Тижня", або в нашій галереї. У 2012 році в рамках 50-ю річниці Європейської Південної Обсерваторії, ми також вітаємо ваші зображення, пов’язані з історією ESO.

ALMA є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), яка управляється корпоративною Асоціацією Університетів (AUI), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Припис:

ESO/A. Russell

Про зображення

ID:potw1233a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:13 серпня 2012 р. 10:00
Розмір:4288 x 2848 px

Про об’єкт

Назва:Atacama Large Millimeter/submillimeter Array
Тип:Unspecified : Sky Phenomenon : Night Sky
Unspecified : Technology : Observatory : Telescope

Формати зображень

Великий JPEG
965,6 Кб

Масштаб


Шпалери

1024x768
139,1 Кб
1280x1024
186,2 Кб
1600x1200
251,1 Кб
1920x1200
295,3 Кб
2048x1536
351,3 Кб