Взірцево конічний вулкан Ліканкабур стежить за плато Чахнантор

Цей вражаючий панорамний знімок зображує плато Чахнантор - домівку Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA), на тлі величного вулкану Ліканкабур. Перед вулканом ми бачимо "крижаний ліс" пенітентів (на іспанській: "покаяльники"), котрі є цікавим природним явищем у високогірних районах. Вони являють собою тонкі шпичаки із загартованого снігу або льоду від декількох сантиметрів до декількох метрів висоти, що спрямовані до Сонця. Прочитати більше про пенітенти ви можете у ранішому Зображенню Тижня (potw1221).

Вулкан Ліканкабур (висота 5920 метрів) є найбільш знаковим вулканом на землях Сан-Педро-де-Атакама (Чилі). Конічна форма робить його легко впізнаваним навіть здалеку. Він розташований у найпівденнішій частині кордону між Чилі та Болівією. У своєму кратері на вершині, вулкан містить одне із найбільш високогірних озер в світі. Дане озеро привернуло увагу біологів, котрі зацікавлені у вивченні того, як мікроскопічні організми можуть виживати у ньому, незважаючи на дуже жорсткі навколишні умови: інтенсивне ультрафіолетове випромінювання, розріджена атмосфера та низькі температури. Цілком ймовірно, що стратегії виживання мікроскопічного життя в озері Ліканкабур можуть нам дати поглянути на можливості життя на Марсі попередніх епох.

Фото одержане Бабаком Тафреші, одним із фото-амбасадорів ESO, біля місця розташування ALMA.

Великий Міліметрово-субміліметровий Масив Атакама (ALMA) є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Припис:

ESO/B. Tafreshi (twanight.org)

Про зображення

ID:potw1240a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:01 жовтня 2012 р. 10:00
Розмір:8293 x 3336 px

Про об’єкт

Назва:Chajnantor, Panorama
Тип:Solar System : Planet : Feature : Surface : Mountain

Mounted Image

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
295,4 Кб
1280x1024
439,2 Кб
1600x1200
605,3 Кб
1920x1200
743,8 Кб
2048x1536
881,6 Кб

 

Також дивіться наші