Самотність ALMA

Дане панорамне зображення плато Чахнантор, одержане із пункту поблизу вершини Чіко, показує місце розташування Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама (ALMA). Фотоамбассадору ESOБабаку Тафреші вдалося вловити почуття самотності, пережите на місці розташування ALMA, котре знаходиться  в чилійських Андах на висоті 5000 метрів над рівнем моря. Світло та тінь вимальовують краєвид, посилюючи потойбічний зовнішній вигляд місцевості. На передньому плані зображення, скупчені антени ALMA схожі на юрбу чужинців-роботів, котрі відвідують плато. Коли телескоп буде завершено у 2013 році, у його складі буде 66 подібних антен, котрі діятимуть спільно.

ALMA вже надає астрономам можливіть досліджувати Всесвіт на міліметрових та субміліметрових хвилях. Навіть із частковим масивом антен, ALMA є більш потужним, ніж всі попередні телескопи, котрі спостерігають на цих довжинах хвиль, що дає астрономам безпрецедентну можливість для вивчення холодного Всесвіту: молекулярного газу та пилу, а також реліктового випромінювання від Великого Вибуху. ALMA вивчає "цеглини світобудови" зірок, планетних систем, галактик і самого життя. Надаючи вченим докладні зображення зірок і планет, народжених у газових хмарах поблизу Сонячної системи, виявляючи далекі галактики, утворені на межі спостережуваного Всесвіту, котрі ми бачимо, якими вони були приблизно десять мільярдів років тому - це дозволить астрономам прояснити деякі із найглибших питань нашого космічного походження.

ALMA є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Припис:

ESO/B. Tafreshi (twanight.org)

Про зображення

ID:potw1252a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:24 грудня 2012 р. 10:00
Розмір:14076 x 3744 px
Field of View:60° x 20°

Про об’єкт

Назва:Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, Panorama
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Telescope

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
252,1 Кб
1280x1024
401,7 Кб
1600x1200
586,4 Кб
1920x1200
701,7 Кб
2048x1536
973,3 Кб