Картина лазерним світлом

У ясну ніч в Баварії співробітники ESO прийняли участь у зйомках епізоду ESOcast про новий прилад, котрий створює лазерну штучну "зорю". На фото ви бачите прилад в дії в Громадській Обсерваторії Альгой (Оттобойрен, Німеччина). Стоячи перед обсерваторією, персонал скористався тривалою витримкою фотографії, щоб "намалювати" букви "ESO" світлом від своїх мобільних телефонів. Лівіше від вертикального лазерного променя видно Чумацький Шлях. А якщо добре придивитись до неба над обсерваторією, трохи вище над горизонтом, то можна побачити пунктирні сліди літака. Лазер має потужний промінь 20 Вт, тому на час нічних спостережень для захисту пілотів і пасажирів, зусиллями Deutsche Flugsicherung (відповідає за управління повітряним рухом у Німеччині) навколо обсерваторії було створено безпольотну зону.

Лазерні опорні штучні "зірки" створюються в атмосфері Землі за допомогою лазерного променя. Останній змушує світитись атоми натрію в шарі земної атмосфери на висоті 90 кілометрів. Саме так створюється штучна "зірка" в небі, котру можна спостерігати в телескоп. Приймаючи та аналізуючи зображення такої штучної "зорі", інструменти із адаптивною оптикою можуть виправити ефект розмиття атмосфери під час спостережень.

Інноваційна конструкція ESO використовує потужний лазер, промінь якого запускається за допомогою невеликого телескопа, поєднаних в єдиний модульний блок, який може бути встановлений безпосередньо на великому телескопі. Вона була запатентована та ліцензована ESO і буде використовуватися для забезпечення Дуже Великого Телескопа (VLT) чотирма подібними лазерними приладами. Дана конструкція також буде відігравати ключову роль в інструментах, котрими будуть оснащувати майбутній Європейський Надзвичайно Великий Телескоп (E-ELT).

Під час зйомок прилад проходив випробування перед відправкою в обсерваторію ESO Паранал Чилі, де домівка VLT.

Посилання

Припис:

ESO/M. Kornmesser

Про зображення

ID:potw1306a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:11 лютого 2013 р. 10:00
Розмір:4928 x 3264 px

Про об’єкт

Назва:Allgäu Public Observatory, Laser Guide Star
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Facility

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
272,1 Кб
1280x1024
451,5 Кб
1600x1200
646,9 Кб
1920x1200
749,4 Кб
2048x1536
1,0 Мб

 

Також дивіться наші