"Lore" в русі

На світлині "Lore" - один із двох перевізників ALMA, що переміщує одну із антен ALMA 7 м у поперечнику. "Лорі" та його близнюк "Otto" є двома яскраво-жовтими 28-колісними транспортними засобами, зумисно виготовленими для переміщення антен ALMA по плато Чахнантор, яке на висоті 5000 метрів. Таким чином, вони можуть переналаштувати антенну решітку, щоб можна було проводити максимально ефективні спостереження обраного об’єкту. Вони також перевозять антенами між Чахнантор та Центром Технічного Обслуговування, котрий розташований на меншій висоті.

ALMA має головний масив із п'ятдесяти 12 м параболічних антен та додатковий масив із дванадцяти 7 м антен і чотирьох 12 м, відомий як Компактний Масив Атакама (АСА). "Lore" везе одну із менших 7 м антен АСА. 12 м антени головного масиву не можуть бути розміщені на відстанях менше 15 метрів одна від одної, оскільки тоді б вони ударялись між собою. Дана мінімальна відстань між антенами обмежує максимальний масштаб подробиць, які вони можуть виявити в небі. Це означає, що основний масив не може спостерігати найбільші деталі протяжних об'єктів, таких як гігантські хмари молекулярного газу у Чумацькому Шляху, або у близьких галактиках. ACA спеціально розроблений, щоб допомогти ALMA краще проводити спостереження таких протяжних об'єктів. Його менші 7 м антени можуть бути розміщені ближче одна до одної, що дає їм можливість вимірювати ширші структури, котрі головний масив пропускає.

Ефектні крижані шпичаки на передньому плані відомі як "пенітенти" (на іспанській: "покаяльники"). Це цікаве природне явище має місце у високогірних районах, як правило вищих, ніж 4000 метрів над рівнем моря. Вони схожі на тонкі леза загартованого снігу або льоду, які вказують у бік Сонця, досягаючи висоти від декількох сантиметрів до кількох метрів.

ALMA є міжнародним астрономічним об’єктом. Він являється партнерством Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Припис:

ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)

Про зображення

ID:potw1318a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:06 травня 2013 р. 10:00
Розмір:5212 x 3468 px

Про об’єкт

Назва:ALMA transporters, Atacama Large Millimeter/submillimeter Array
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Facility

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
297,1 Кб
1280x1024
462,5 Кб
1600x1200
632,3 Кб
1920x1200
716,2 Кб
2048x1536
962,1 Кб