Політ "Wings for Science" над APEX

Високо на плато Чахнантор у чилійському регіоні Атакама, на запаморочливій висоті 5100 метрів, ESO працює на телескопі APEX (Atacama Pathfinder Experiment telescope). APEX є "слідопитом" для ALMA (Великого Міліметрово-субміліметрового Масиву Атакама) - революційно нового телескопа, котрий ESO, разом зі своїми міжнародними партнерами, наразі побудувала близько до вершини плато Чахнантор. APEX заснований на прототипі 12-метрової антени, сконструйованої для проекту ALMA: він знаходить багато цілей, котрі ALMA зможе дослідити більш докладно.

Ця вражаюча світлина була отримана із висоти пташиного польоту у грудні 2012 року Клементін Бакрі та Адрієном Норм’є - двома пілотами некомерційної організації ORA "Wings for Science", котрі літають на спеціальному екологічно чистому надлегкому літаку навколо світу протягом всього року. Із повітряного простору вони допомагають вченим, починаючи від відбору проб повітря - і до питань археології, спостережень біорізноманіття та 3D-моделювання місцевості.

ESO має тривалі партнерські із проектом ORA "Wings for Science". Короткі фільми та чудові зображення, які виробляються під час польотів, використовуються із освітньою метою та для просування місцевих досліджень. Дана кругосвітня повітряна подорож почалась у червні 2012 року, а завершилась у червні 2013 року приземленням їх літака на Паризькому авіасалоні.

Детальніше

APEX є співробітництвом між Інститутом Радіоастрономії ім. Макса Планка (MPIfR), Космічною Обсерваторією Онсали (OSO) та ESO. Телескоп керується ESO.

ALMA є міжнародним астрономічним комплексом у партнерстві Європи, Північної Америки та Східної Азії у співпраці з Республікою Чилі. Будівництво та управління ALMA від імені Європи проводить ESO, від імені Північної Америки - Національна Радіоастрономічна Обсерваторія (NRAO), від імені Східної Азії - Національна Астрономічна Обсерваторія Японії (NAOJ). Спільна Обсерваторія ALMA (JAO) забезпечує єдине керівництво та управління будівництвом, введення в експлуатацію та експлуатацію ALMA.

Посилання

Припис:

Clem & Adri Bacri-Normier (wingsforscience.com)/ESO

Про зображення

ID:potw1501a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:05 січня 2015 р. 10:00
Розмір:5760 x 3840 px

Про об’єкт

Назва:Atacama Pathfinder Experiment, Wings for Science
Тип:Unspecified : Technology : Observatory

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
300,7 Кб
1280x1024
481,0 Кб
1600x1200
693,0 Кб
1920x1200
836,0 Кб
2048x1536
1,1 Мб