Пласка Армазонес

Покрита шаром попелястого пилу, всіяна важкими вантажівками та землерийними машинами, вершина гори Армазонес виглядає помітно гладкою після тривалих зусиль, щоб виробити на ній платформу для Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT).

Дана світлина монументальних незавершених робіт була зроблена за допомогою мультикоптера фотоамбасадора ESO Герда Гюдеполя. На ній, в якості виразного тла, видно чилійський Береговий хребет із горою Паранал та Дуже Великим Телескопом (VLT). Пустеля Атакама із її складчастими горами йдуть у далечінь, розчиняючись у серпанковій блакиті на обрії. Вона забезпечує головним чином одноманітні, але податливі грунти для E-ELT, який буде слугувати у якості найбільшого у світі оптичного та ближнього інфрачервоного телескопа.

Прозоре небо над пустелею Атакама забезпечить E-ELT відмінні умови, що дозволить побачити Всесвіт із чіткістю, котра якісно набагато перевищить останню навіть від Космічного Телескопа Хаббл (NASA/ESA). Коли цей величний телескоп запрацює, його скерують на полювання на придатні для життя екзопланети. Також він загляне углиб часу та простору - у минуле Всесвіту, щоб виявити механізми, котрі лежать у основі формування перших зірок та галактик. Як і в будь-якому великому науковому підприємстві, можуть виникнути непередбачувані відкриття, котрі також мають свою власну чарівність.

Коли E-ELT буде завершено, він матиме 39-метрове головне дзеркало, котре буде збирати світла більше, ніж всі світові наразі існуючі 8-10-метрові телескопи, разом узяті. Купол, під яким телескоп стоятиме, буде мати 74 метрів у висоту, а у перетині він 86 метрів - це справжня "бестія" з оглядом на будь-які технічні стандарти, а гора Армазонес забезпечить ідеальне місце для цього "монстра" сучасної астрономії.

Припис:

ESO/G. Hüdepohl (atacamaphoto.com)

Про зображення

ID:potw1502a
Мова:uk
Тип:Фотографічне
Дата релізу [date]:12 січня 2015 р. 10:00
Розмір:4000 x 2753 px

Про об’єкт

Назва:Cerro Armazones, Extremely Large Telescope
Тип:Unspecified : Technology : Observatory

Формати зображень


Масштаб


Шпалери

1024x768
374,0 Кб
1280x1024
621,1 Кб
1600x1200
884,3 Кб
1920x1200
1,0 Мб
2048x1536
1,4 Мб