eso1111uk — Фото-реліз

Рожево-червона заграва зореутворення

30 березня 2011 р.

Яскраво-червона хмара в цьому новому зображенні від Дуже Великого Телескопа ESO є областю сяючого водню, котрий оточує зоряне скупчення NGC 371. Ці зоряні ясла знаходяться у сусідній галактиці, яка називається Мала Магелланова Хмара.

Головний об'єкт цього зображення може нагадувати калюжу пролитої крові. Але замість того, щоб бути пов'язаним зі смертю, дані зони іонізованого водню, котрі відомі, як HII області, є місцями творіння з високими темпами народження нових зірок. Прикладом цього є NGC 371: це розсіяне скупчення зірок в оточенні туманності. Всі зірки в розсіяних скупченнях походять зі своєї ж дифузної HII області. З плином часу, більшість водню витрачається на формування зірок, опісля чого залишається воднева оболонка разом зі скупченням молодих гарячих зірок. Десь приблизно така, як на цьому зображенні.

Материнською галактикою для NGC 371 є Мала Магелланова Хмара - карликова галактика на відстані 200 000 світлових років від Землі, що робить її однією з найближчих до Чумацького Шляху галактик. Крім того, Мала Магелланова Хмара містить зірки на всіх етапах їх еволюції: від молодих зірок із високою світимістю, виявлених в NGC 371, до залишків наднових вже мертвих зірок. Ці енергійні молоді зірки випускають велику кількість ультрафіолетового випромінювання, змушуючи навколишній газ, із залишків водню в їх материнських туманностях, сяяти барвистим світінням, яке простягається на сотні світлових років у всіх напрямках. Це явище чудово зображене на цій картині, зробленій з використанням інструменту FORS1 Дуже Великого Телескопа ESO (VLT).

Розсіяні скупчення аж ніяк не рідкість, чому є безліч чудових зразків у нашому Чумацькому Шляху. Однак, NGC 371 представляє особливий інтерес у зв'язку з несподівано великим числом змінних зірок, які у ньому містяться. Це зірки, що змінюють свої яскравості з плином часу. Особливо цікавий тип змінних зірок, відомий як повільно пульсуючі B зірки, котрі можуть бути використані в астросейсмології для вивчення зоряних надр [1]. Кілька таких зірок були знайдені в цьому скупченні. Змінні зірки відіграють ключову роль в астрономії: деякі їх типи мають неоціненне значення для визначення відстаней до далеких галактик та віку Всесвіту.

Дані для цього зображення були відібрані з архіву ESO Ману Мехіасом в рамках конкурсу Приховані Скарби ESO 2010 [2]. Троє із зображень Ману ввійшли в першу двадцятку, а його зображення NGC 371 зайняло шосте місце в конкурсі.

Примітки

[1] Астросейсмологія вивчає внутрішню будову пульсуючих зірок, спостерігаючи за ними на різних частотах, на яких вони коливаються. Подібний підхід застосовується для вивчення будови Землі, вдивляючись на те, як коливання землетрусів проходять через внутрішність планети.

[2] Конкурс “Приховані Скарби ESO 2010” дав астрономам-аматорам можливість пошуку астрономічних даних в великих архівах ESO в надії знайти добре приховані перлини Космосу, котрі учасники повинні були “відполірувати”. Учасники представили майже 100 робіт. Десять учасників були нагороджені. Деякі призи є надзвичайно привабливі, у тому числі всі витрати на оплачувану поїздку для абсолютного переможця до найпередовішого в світі Дуже Великого Телескопа ESO, котрий знаходиться на горі Паранал в Чилі. Десять переможців представили загалом 20 зображень, які були віднесені до кращих із числа 100 представлених на конкурс.

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 42-метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT and Survey Telescopes Press Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1111.

Про реліз

Реліз №:eso1111uk
Назва:NGC 371
Тип:Local Universe : Star : Grouping : Cluster : Open
Facility:Very Large Telescope
Instruments:FORS1

Зображення

The star cluster and nebula NGC 371
The star cluster and nebula NGC 371
тільки на англійській
The star cluster and nebula NGC 371 in the constellation of Tucana
The star cluster and nebula NGC 371 in the constellation of Tucana
тільки на англійській

Відео

Zooming in on the cluster and nebula NGC 371
Zooming in on the cluster and nebula NGC 371
тільки на англійській