eso1112uk — Організаційний реліз

Президент Чеської Республіки відвідав обсерваторію ESO Паранал

07 квітня 2011 р.

6 квітня 2011, обсерваторія ESO Паранал була удостоєна візиту Президента Чеської Республіки Вацлава Клауса та його дружини Лівії Клаусової, яка також скористалася можливістю, щоб помилуватися горою Армазонес - майбутнім місцем розташування планованого E-ELT.

Шановному відвідувачу було показано технічне обладнання обсерваторії. Також він був присутнім під час відкриття купола одного з чотирьох 8,2 м телескопів групи Дуже Великого Телескопа ESO, для нічних спостережень на Параналі, в найпередовішій оптичній обсерваторії світу.

"Я радий вітати Президента Клауса в обсерваторії Паранал, щоб показати йому з перших рук провідний світовий астрономічний об'єкт, який ESO спроектувала, побудувала і управляє ним для цілей європейської астрономії ", сказав генеральний директор ESO Тім де Зеу.

Президент Клаус відповів: "Я дуже вражений чудовою технікою, котру ESO побудувала тут, в самому серці пустелі. Чеські астрономи вже ефективно використовують це обладнання і ми сподіваємося, що чеська промисловість та наукова спільнота зроблять внесок у майбутній E-ELT ".

З платформи VLT, Президент мав можливість помилуватися горою Армазонес та іншими захоплюючими видами чилійської пустелі Атакама, які оточуючують Паранал. Знаходячись поруч гори Паранал, гора Армазонес була обрана в якості майданчика для майбутнього E-ELT (див. eso1018). На кінець 2011 року, ESO очікує від своїх керівних органів ухвали проекту E-ELT вартістю 1 мільярд євро, будівництво якого планується на початок 2012 року. Перші спостереження на ньому плануються на початок наступного десятиліття.

Президента Клауса супроводжували Міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, чеський посол в Чилі Зденек Кубанек, сановники уряду і чеська промислова делегація. На Параналі делегація була прийнята Генеральним Директором ESO Тімом де Зеу, представником ESO в Чилі Массімо Таренгі, виробничим директором Андреасом Кауфером та Яном Палоушем, чеським представником у Раді ESO.

Після відвідин телескопів, Президент Клаус, знаходячись на платформі VLT, мав можливість насолодитися вражаючим заходом Сонця над Тихим океаном. Потім він відвідав диспетчерську VLT, із якої керують чотирма телескопами групи VLT та інтерферометром (VLTI). Тут Президент взяв участь у початку спостережень із пульта одного з телескопів групи VLT.

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 42-метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Massimo Tarenghi
ESO Representative in Chile
Santiago, Chile
Телефон: +56 2 463 3143
Email: mtarengh@eso.org

Gonzalo Argandoña
ESO education and Public Outreach Department
Santiago, Chile
Телефон: +56 2 463 3258
Стільниковий: +56 9 9 829 4202
Email: gargando@eso.org

Douglas Pierce-Price
Public Information Officer
Garching, Germany
Телефон: +49 89 3200 6759
Email: dpiercep@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1112.

Про реліз

Реліз №:eso1112uk
Назва:ESO Director General, Paranal, President, Very Large Telescope
Facility:Very Large Telescope

Зображення

President of the Czech Republic, Václav Klaus, visiting ESO's Paranal Observatory
President of the Czech Republic, Václav Klaus, visiting ESO's Paranal Observatory
тільки на англійській
President of the Czech Republic, Václav Klaus, visiting ESO's Paranal Observatory
President of the Czech Republic, Václav Klaus, visiting ESO's Paranal Observatory
тільки на англійській