eso1149uk — Організаційний реліз

Принц Бельгії Філіп очолив відвідини установ ESO в Чилі делегацією ділових кіл

08 грудня 2011 р.

Спадкоємець престолу Бельгії відвідав обсерваторію Паранал (ESO) в супроводі бізнес-делегації для огляду майбутніх можливостей участі європейської промисловості в рамках проекту Європейського Надзвичайно Великого Телескопа.

Його Королівська Високість Принц Філіп, герцог Брабанта та Спадковий Принц Бельгії, почавши в понеділок 5 грудня 2011 року свій візит до місць розташування об’єктів ESO у Чилі, приймав участь у Дні Промисловості в офісі ESO "Вітакура" (Сантьяго, Чилі). Події підкреслили багато можливостей, котрі будуть досяжні для європейських компаній завдяки проекту E-ELT - майбутнього телескопа ESO із головним дзеркалом 40 метрового класу, котрий буде "найбільшим в світі оком в небо".

"E-ELT надасть неоціненні можливості для компаній і організацій країн-членів ESO, як і в якості найбільшого у своєму роді телескопа, що буде потужним стимулом для подальших досліджень", заявив професор Массімо Тареньї, представник Європейської Південної Обсерваторії в Чилі.

Будучи однією із країн-засновників ESO, Бельгія вже зробила багато великих внесків в організацію. Наприклад, чотири Допоміжних Телескопи в обсерваторії Паранал були побудовані бельгійською компанією AMOS (Льєж). Два важливих контракти, пов'язаних із фазою розробки E-ELT, вже були надані бельгійським компаніям.

Бельгійське астрономічне співтовариство також широко використовує наукові об'єкти ESO. Зовсім недавно бельгійський телескоп TRAPPIST в обсерваторії Ла Сілла ESO був використаний, щоб зробити важливе відкриття, пов'язане із карликовою планетою Еріда (eso1142).

У середу 7 грудня делегація вилетіла із Сантьяго до пустелі Атакама - в одне з найбільш сухих місць на Землі, де розташована обсерваторія Паранал (ESO). Для Його Королівської Високості, професором Массімо Тареньї та доктором і Майклом Стерціком було проведено екскурсію, в котрій йшлося про призначення та використання телескопів. Згодом було відкриття куполу після заходу Сонця і делегацію провели в один із пунктів керування телескопами, щоб показати поточну наукову роботу в обсерваторії.

Принца Філіпа супроводжував Міністр Марко - Віце-президент і Міністр економіки, малого та середнього бізнесу, зовнішньої торгівлі та нових технологій для уряду Валлонії, Державний Міністр Жос Шабер, Дірк Ван Eкхо - посол Бельгії в Чилі, а також велика бізнес-делегація, у складі якої були представники AMOS, SEPTENTRIO, ВСВ, XENIC та Університету Льєжа.

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Massimo Tarenghi
ESO Representative in Chile
Santiago, Chile
Телефон: +56 2 463 3143
Email: mtarengh@eso.org

Patrick Geeraert
ESO Head of Administration
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6873
Стільниковий: +49 176 1300 6504
Email: pgeeraer@eso.org

Gonzalo Argandoña
ESO education and Public Outreach Department
Santiago, Chile
Телефон: +56 2 463 3258
Стільниковий: +56 9 9 829 4202
Email: gargando@eso.org

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT & Survey Telescopes Press Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1149.

Про реліз

Реліз №:eso1149uk
Назва:Paranal, Santiago, Site visit, Very Large Telescope
Тип:Unspecified : People : Other/General
Facility:Very Large Telescope

Зображення

Prince Philippe of Belgium visits ESO’s Paranal Observatory
Prince Philippe of Belgium visits ESO’s Paranal Observatory
тільки на англійській
Prince Philippe of Belgium visits ESO’s Paranal Observatory
Prince Philippe of Belgium visits ESO’s Paranal Observatory
тільки на англійській
Prince Philippe of Belgium visits ESO’s Paranal Observatory
Prince Philippe of Belgium visits ESO’s Paranal Observatory
тільки на англійській
Prince Philippe of Belgium visits ESO's premises in Santiago Chile
Prince Philippe of Belgium visits ESO's premises in Santiago Chile
тільки на англійській