eso1150uk — Організаційний реліз

E-ELT наближається до дійсності

09 грудня 2011 р.

Рада ESO - керівний орган Європейської Південної Обсерваторії, затвердила бюджет ESO на 2012 рік. Він включає в себе шляхові підготовчі роботи до місця будівництва E-ELT на горі Армазонес та початок розробки деяких дуже складних оптичних компонентів для телескопа. Оскільки кілька країн-членів ESO зобов'язалися надати свої частки необхідного додаткового фінансування, остаточне загальне схвалення програми E-ELT очікується в середині 2012 року.

На своєму 124-му засіданні 7-8 грудня 2011 в штаб-квартирі Європейської Південної Обсерваторії, Рада затвердила бюджет на 2012 рік, який вміщує фінансування для деяких з перших складників E-ELT. До них відносяться підготовчі роботи на під'їзних шляхах до місця розташування телескопа на горі Армазонес та початок роботи над складним дзеркалом адаптивної оптики (М4 - четверте дзеркало із п'яти в телескопі). Робота почнеться на початку 2012 року. Остаточне загальне схвалення проекту E-ELT очікується в середині 2012 року.

За останні кілька місяців спостерігається значний прогрес проекту E-ELT. У жовтні 2011 року було підписано Угоду між ESO та чилійським урядом, котра вміщує дарування земельної ділянки для телескопа та урядову підтримку проекту E-ELT (eso1139). Протягом жовтня 2011 р. зовнішня перевірка підтвердила, що E-ELT може бути побудований в рамках пропонованого бюджету на 1082 млн євро (за цінами 2012 року).

Раніші докладні перевірки вже підтвердили, що проект є технічно обгрунтованим. У вересені 2011 нарада ESO Науково-технічного комітету ESO (STC) схвалила схему, який описує сферу застосування перших інстументів, які додаються до E-ELT та графік їх розробки.

Детальне Технічне Завдання E-ELT, котре є книгою на 264 сторінки із докладною інформацією про всі аспекти проекту, наразі доступною для ознайомлення як і короткий виклад.

Усі країни-члени ESO прагнуть просувати проект E-ELT і одностайно домовилися про те, як додаткові витрати на величезний проект будуть розподілятися. Чехія, Швеція та Фінляндія - три країни-члени ESO вже зобов’язалися виділити додаткове фінансування. Кілька інших країн, у тому числі Німеччина - найбільший учасник ESO,також заявили, що в змозі підтримати проект фінансово. Очікується, що достатньо коштів від країн-членів буде надано до середини 2012, що дозволить Раді ESO повністю схвалити проект E-ELT [1]. Цей графік передбачає, що на той час Бразилія повністю завершить ратифікація її членства в ESO.

"E-ELT починає ставати реальністю. Однак у зв'язку з проектом такого масштабу очікується, що затвердження додаткових витрат зажадає часу. В той же час Рада визнає, що підготовча робота повинна початися зараз для того, щоб проект був готовий до початку широкого будівництва в 2012 році", - говорить Тім де Зеу, Генеральний Директор ESO.

Останнім часом були також були прийняті деякі великі зобов'язання від національних фондів для будівництва телескопа та його інструментів (ann11067).

В числі інших подій на нараді, Рада ESO одноголосно обрала професором Ксавьєра Барконса з Іспанії в якості наступного Голови Ради, а також затвердла пост Керівника Проекту E-ELT, кандидатури на який наразі у стані пошуку.

E-ELT є найбільшим проектом коли-небудь розпочатим ESO та найбільшим наземним оптичним та інфрачервоним астрономічним інструментом в історії людства. Очікується, що E-ELT розпочне діяти на початку наступного десятиліття.

Примітки

[1] Рада погодилась, що проект може бути затверджений повністю іще до того, як країни-члени зобов’яжуться виділити 100% додаткове фінансування.

Детальніше

ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Lars Lindberg Christensen
Head, ESO education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6761
Стільниковий: +49 173 3872 621
Email: lars@eso.org

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT & Survey Telescopes Press Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1150.

Про реліз

Реліз №:eso1150uk
Назва:Cerro Armazones, Extremely Large Telescope
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Telescope
Facility:Extremely Large Telescope

Зображення

The E-ELT at sunset (artist’s impression)
The E-ELT at sunset (artist’s impression)
тільки на англійській
The E-ELT laser guide stars at work (artist’s impression)
The E-ELT laser guide stars at work (artist’s impression)
тільки на англійській
E-ELT mirror segments under test
E-ELT mirror segments under test
тільки на англійській

Відео

The E-ELT gets ready for action (artist's impression)
The E-ELT gets ready for action (artist's impression)
тільки на англійській
The E-ELT in Action (artist's impression)
The E-ELT in Action (artist's impression)
тільки на англійській
E-ELT Laser Guide Star
E-ELT Laser Guide Star
тільки на англійській
E-ELT mirror segments under test
E-ELT mirror segments under test
тільки на англійській