eso1215uk — Організаційний реліз

ESO розширює свою штаб-квартиру

04 квітня 2012 р.

Європейська Південна Обсерваторія (ESO) уклала контракт із архітекторами "Auer+Weber" на проектування розширення своєї штаб-квартири в Гархінзі біля Мюнхена (Німеччина). Новаторський стиль нового офісного будинку дозволить розмістити іще більше число місцевого персоналу, а також буде колискою технологічних інновацій, необхідних для амбітних проектів ESO, таких як Європейський Надзвичайно Великий Телескоп. Будівництво планується завершити до кінця 2013 року. Розширена штаб-квартира ESO зробить значний внесок у розвиток наукового містечка Гархінгу.

За період, що охоплює майже п'ятдесят років, світового класу інструменти ESO та наукові роботи привели Європу на передній план світової астрономії. Проникнення у поєднанні із ретельним плануванням та передові технології призвели до появи Дуже Великого Телескопа (VLT) - найпередовішої в світі оптичної обсерваторії. Наразі ESO займається розробками для нового покоління телескопів та разом зі своїми міжнародними партнерами будує Великий Міліметрово-субміліметровий Масив Атакама (ALMA) - найбільший та найпередовіший телескоп у своєму роді, а наступний амбітний проект полягає у створенні Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT), який зі своїм 39.3 м дзеркалом стане "найбільшим в світі оком в небо".

Поступово число країн-партнерів розширилось до 15 і ESO стає найбільш продуктивною в світі наземною обсерваторією. Прямим наслідком цього є 740 осіб, що наразі працюють у штаб-квартирі в Гархинзі коло Мюнхена в Німеччині та на трьох ділянках в Чилі.

Поточна штаб-квартира ESO був побудована в 1980 році, щоб замінити офіси, розташовані в ЦЕРНі, де в ESO було всього 40 співробітників. В кінці 1980-х років було добудовано п'ятий поверх для розміщення зростаючого штатного персоналу, але в кінці кінців, після двох десятиліть, цього місця також виявилося недостатньо. ESO була змушена орендувати офісні приміщення у сусіднього інституту ім. Макса Планка для розміщення близько 500 співробітників, котрі в даний час працюють в Гархинзі, а також створити тимчасові офіси, розташовані в безпосередній близькості від головної будівлі для сприяння обміну між підрозділами.

Через те, що співробітники та проектні групи працюють у тимчасових офісах, котрі в різних частинах наукового містечка, стало необхідним розширення головної будівлі і тому Рада ESO вирішила вивчити шляхи розширення приміщень в спорудах штаб-квартири. Деякі плани були запропоновані в рамках архітектурного конкурсу і в кінцевому підсумку Рада зупинилась на проекті розширення штаб-квартири від "Auer+Weber". Ця фірма також розробила архітектурний проект удостоєного нагородами готелю Residencia, що в обсерваторії Паранал в Чилі, котрий був показаний у фільмі про Джеймса Бонда "Квант милосердя". Як генеральний проектувальник, "Auer+Weber" створила архітектурний проект та повну технічну документацію будівництва для генерального підрядника "Bam Deutschland AG", який будуватиме розширення.

"Зведення нової будівлі є важливою віхою в історії ESO, оскільки це дозволить нам працювати іще ефективніше в досягненні нашої концепції будівництва та експлуатації світового класу наземних спостережних об'єктів. У той же час, зібрання всіх наших співробітників в одному місці праці в штаб-квартирі, дасть сильне почуття ідентичності ",- сказав Генеральний Директор ESO Тім де Зеу.

Дизайн розширення для штаб-квартири відповідний до чинної будівлі із дотриманням її вигнутих форм. В його складі буде офісна будівля, технічна будівля та закритий перехід, який зв'яже нові будівлі із первісною штаб-квартирою. Конструкція широко використовує природні джерела світла і складається з двох внутрішніх дворів. Обидві нових будівлі були названі "зеленими будинками".

Нові офіси та технічна будівля матимуть загальну площую 18 700 квадратних метрів, що більше ніж удвічі перевищує площу штаб-квартири ESO.

Технічна будівля матиме форму циліндра із діаметром майже відповідним до розміру 39.3-метрового дзеркала E-ELT. Будівля була спроектована, щоб стати центром науково-технічних досягнень і має потенціал для просування ролі Баварії у розвитку індустрії високих технологій. Це буде місце, де будуть розроблені, сконструйовані, побудовані, перевірені та оновлені найпередовіші інструменти ESO. Із загальною площею 2900 квадратних метрів, технічна будівля також прийме, одні із найбільших у світі, комп'ютерні архіви астрономічних даних.

Будівництво почалося в січні 2012 року. Його завершення планується до кінця 2013 року.

Детальніше

2012 рік ознаменований 50-ю річницею заснування Європейської Південної Обсерваторії (ESO).
ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту.

В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком в небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Christoph Haupt
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6310
Email: chaupt@eso.org

Lars Lindberg Christensen
Head, ESO education and Public Outreach Department
Garching bei München, Germany
Телефон: +49-89-3200-6761
Стільниковий: +49-173-3872-621
Email: lars@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1215.

Про реліз

Реліз №:eso1215uk
Назва:ESO HQ Garching
Тип:Unspecified : Technology : Observatory : Facility
Facility:Other

Зображення

Візуалізація нового розширення штаб-квартири ESO (день)
Візуалізація нового розширення штаб-квартири ESO (день)
Візуалізація нового розширення штаб-квартири ESO (ніч)
Візуалізація нового розширення штаб-квартири ESO (ніч)
Початок будівництва розширення штаб-квартири ESO
Початок будівництва розширення штаб-квартири ESO
План розширення штаб-квартири ESO
План розширення штаб-квартири ESO
Візуалізація інтер'єру розширення штаб-квартири ESO
Візуалізація інтер'єру розширення штаб-квартири ESO
Візуалізація нового розширення штаб-квартири ESO (вечір)
Візуалізація нового розширення штаб-квартири ESO (вечір)