eso1232uk — Організаційний реліз

"Виберіть, що VLT спостерігатиме" та "Твітніть Ваш шлях до VLT!"

Два чудових конкурси до 50-ї річниці ESO

08 серпня 2012 р.

ESO будує та експлуатує деякі із найбільш сучасних телескопів на Землі, в тому числі Дуже Великий Телескоп (VLT) в обсерваторії Паранал. Ці величезні інструменти зробили багато цікавих відкриттів про Всесвіт. Тепер, уперше в їх історії, ви можете вирішити, що спостерігати із VLT, або навіть виграти дивовижну подорож у разючу пустелю Атакама в Чилі, щоб допомогти провести спостереження.

Перший із наших ювілейних конкурсів називається "Виберіть, що VLT спостерігатиме".

Як правило, астрономи повинні заздалегідь підготувати детальний план, котрий описує, чому саме вони хочуть використати VLT, і лише невеликій їх частині надають таку можливість. Але для вас це буде досить легко.

ESO вже попередньо обрала деякі цікаві космічні об'єкти, які буде видно в небі на її 50-у річницю - 5 жовтня 2012 року і котрі поміщаються в поле зору VLT [1]. Все, що вам потрібно зробити, це віддати свій голос за об'єкт, який найбільше подобається. Той, який отримає більшість голосів, буде спостерігатися допомогою VLT в ніч 50-ої річниці.

Жеребкуванням ми будемо обирати переможця і десять призерів із числа тих, хто голосував (вам не обов’язково було голосувати саме за об'єкт-переможець). Переможець отримає один із найновіших iPad, а призери отримають вироби від ESO, включаючи книги, DVD та інші цікавинки.

А як щодо відвідин VLT, щоб допомогти зробити спостереження об'єкта-переможця?

За можливість зробити це, перейдіть до другого змагання, що називається "Твітніть Ваш шлях до VLT!". Ми запрошуємо вас до Твітеру написати причину (на будь-якій із офіційних мов країн-учасниць ESO), чому б ви хотіли відвідати VLT в обсерваторії ESO Паранал. Журі обере щасливчика, котрому буде пропонуватися поїздка в Чилі із оплатою за проїзд та проживання. Переможець матиме можливість відвідати VLT 5 жовтня 2012 року - на час 50-ї річниці Європейської Південної Обсерваторії, та бути в числі спостерігачів за об'єктом-переможцем в рамках першого конкурсу "Виберіть, що VLT спостерігатиме". В рамках нашого святкування річниці, ці спостереження також будуть транслюватися в прямому ефірі для глядачів по всьому світі.

Крайній термін змагань покладено на 31 серпня 2012 року (23:59:59 CEST). Більш детальна інформація та правила проведення конкурсів доступні на сайті ESO.

Примітки

[1] VLT наче дуже потужний телеоб'єктив, так що його поле зору крихітне. Це означає, що великий небесний об'єкт, як туманність Оріона або туманність Кіля, був би занадто "широким" для того, щоб одержати його зображення в одному кадрі VLT. Щоб допомогти вам, ESO підготувала чорно-білі фото об'єктів для сторінки голосування, використавши старі зображення із Digitized Sky Survey. Звичайно, остаточне зображення VLT буде виглядати набагато краще, ніж чорно-біле фото.

Детальніше

2012 рік ознаменований 50-ю річницею заснування Європейської Південної Обсерваторії (ESO). 
ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком у небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Douglas Pierce-Price
Public Information Officer, ESO
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6759
Email: dpiercep@eso.org

Olivier R. Hainaut
ESO Astronomer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6752
Стільниковий: +49 151 2262 0554
Email: ohainaut@eso.org

Oana Sandu
Community Coordinator for the Education and Public Outreach Department, ESO
Garching bei München, Germany
Стільниковий: +49 176 943 942 20
Email: osandu@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1232.

Про реліз

Реліз №:eso1232uk
Назва:Contest
Тип:Unspecified : Technology : Observatory
Facility:Very Large Telescope

Зображення

Two competitions for ESO's 50th anniversary
Two competitions for ESO's 50th anniversary
тільки на англійській