eso1243uk — Фото-реліз

Зорі давні та сучасні?

31 жовтня 2012 р.

Дане кольорове зображення кульового зоряного скупчення NGC 6362 було одержане за допомогою Камери Широкого Поля (WFI), установленої на 2.2 м телескопі MPG/ESO обсерваторії ESO Ла Сілла в Чилі. Дана нова картина, поряд із новим зображенням центральної частини від Космічного Телескопа Хаббл (NASA/ESA), надає найкращий вигляд, із числа коли-небудь отриманих, цього маловідомого скупчення. Кульові скупчення в основному складаються із десятків тисяч дуже древніх зірок, але вони також містять деякі зорі, котрі виглядають підозріло молодо.

Кульові зоряні скупчення є одними із найстаріших об'єктів Всесвіту, і NGC 6362 не може приховати свій вік на цьому зображенні. Багато його жовтуватих зірок вже пройшли більшу частину свого життя і стали червоними гігантами. Але кульові скупчення не є завмерлими реліктами із минулого: в цих зоряних поселеннях досі має місце деяка цікава зоряна активність.

Наприклад NGC 6362 є домом для багатьох "блакитних блукачів" - старих зірок, котрим вдається виглядати більш молодшими, ніж вони є насправді. Всі зорі у кульовому скупченні утворились протягом досить короткого періоду часу, зазвичай близько 10 мільярдів років тому для більшості подібних скупчень. Однак "блакитні блукачі" є блакитнішими та яскравішими, а отже і більш масивнішими, ніж вони повинні бути після мільярдів років зоряної еволюції. Блакитні зорі є гарячими і швидко споживають свої ресурси, тому якщо вони були сформовані близько мільярда років тому, то вже давно повинні були б зійти із дистанції. Але як їм вдалося вижити?

Астрономи прагнуть зрозуміти таємницю молодого вигляду "блакитних блукачів". Наразі існує дві основні теорії: зіткнення і злиття зірок та перенесення матерії між двома зорями-супутниками. Основна ідея цих двох теорій полягає у тому, що зорі не народилися такими великими, як ми їх бачимо сьогодні, але що вони у якийсь момент отримали ін'єкції додаткової речовини, котрі вдихнули у них нові життя.

Хоча NGC 6362 менш відоме від деяких яскравих кульових скупчень, воно містить багато чого цікавого для астрономів, що було добре досліджене за минулі роки. Скупчення було обране в якості одного із 160 зоряних полів огляду FLAMES Survey - попереднього дослідження, проведеного в період між 1999 і 2002 роками за допомогою 2.2 м телескопа обсерваторії Ла Сілла, щоб знайти підходящі зорі для подальших спостережень із спектроскопічним інструментом FLAMES на VLT. Наше зображення походить від даних, зібраних в рамках цього дослідження.

Нове зображення показує об’єкт на багатому тлі килиму зірок Чумацького Шляху. Центральна частина NGC 6362 також була докладно вивчена за допомогою Космічного Телескопа Хаббл (NASA/ESA), зображення від якого показує набагато меншу площу неба, але набагато більш докладно. Два погляди, один із котрих ширококутний, а другий крупним планом, чудово взаємно доповнюються.

Дане яскраве кульове зоряне скупчення знаходиться у південному сузір'ї Жертовник. Його можна легко побачити у невеликий телескоп. Об’єкт вперше був помічений шотландським астрономом Джеймсом Данлопом у 22 см телескоп у Австралії в 1826 році.

Детальніше

2012 рік ознаменований 50-ю річницею заснування Європейської Південної Обсерваторії (ESO). 
ESO, Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 40 метрового класу Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим в світі оком у небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT and Survey Telescopes Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1243.

Про реліз

Реліз №:eso1243uk
Назва:NGC 6362
Тип:Milky Way : Star : Grouping : Cluster : Globular
Facility:MPG/ESO 2.2-metre telescope
Instruments:WFI

Зображення

The globular star cluster NGC 6362
The globular star cluster NGC 6362
тільки на англійській
The globular star cluster NGC 6362 in the constellation of Ara (The Altar)
The globular star cluster NGC 6362 in the constellation of Ara (The Altar)
тільки на англійській
Wide-field view of the sky around the globular cluster NGC 6362
Wide-field view of the sky around the globular cluster NGC 6362
тільки на англійській
Hubble image of the globular star cluster NGC 6362
Hubble image of the globular star cluster NGC 6362
тільки на англійській
Comparison of views of the globular star cluster NGC 6362 from WFI and Hubble
Comparison of views of the globular star cluster NGC 6362 from WFI and Hubble
тільки на англійській

Відео

Zooming in on the globular star cluster NGC 6362
Zooming in on the globular star cluster NGC 6362
тільки на англійській
Panning across the globular star cluster NGC 6362
Panning across the globular star cluster NGC 6362
тільки на англійській