eso1307uk — Фото-реліз

"Крапля чорнила на сяючому небі"

Камера Широкого Поля сфотографувала космічного "гекона"

13 лютого 2013 р.

На зображенні від Камери Широкого Поля на 2.2 м телескопі MPG/ESO в обсерваторії ESO Ла Сілла (Чилі) яскраве зоряне скупчення NGC 6520 та його сусідка космічна темна хмара Barnard 86, дивно схожа не ящірку гекона. Ця космічна пара фігурує на тлі мільйонів зірок найяскавішої частини Чумацького Шляху - області настільки заповненої зорями, що темного неба майже не видно.

Велика Зоряна Хмара Стрільця. Ця частина сузір'я Стрільця є одним із найбагатших зоряних полів усього неба. Величезна кількість зірок, які освітлюють цю область, різко підкреслюють чорноту темних хмар, як Barnard 86, котра знаходиться в центрі нового зображення від Камери Широкого Поля - інструмента, котрий встановлений на 2.2 м телескопі MPG/ESO в обсерваторії ESO Ла Сілла (Чилі).

Цей об'єкт належить до малих ізольованих темних туманностей, відомих як глобули Бока [1], котрий був описаний як "крапля чорнила на сяючому небі" його першовідкривачем Едуардом Емерсоном Барнардом [2], американським астрономом, котрий відкрив та сфотографував багато кометам, темних туманностей, один із супутників Юпітера, а також зробив багато інших внесків в астрономію. Будучи надзвичайним візуальним спостерігачем та сильним астрофотографом, Барнард був першим, хто використав довгі фотографічні витримки, щоб досліджувати темні туманності.

Через невеликий телескоп Barnard 86 виглядає як порожнеча без зірок, або як вікно на ділянку далекого чистого неба. Однак, цей об'єкт насправді на передньому плані зоряного поля: холодна темна щільна хмара із дрібних частинок пилу, яка блокує світло зірок, роблячи цю частину неба непрозорою. Вважається, що вона утворилися із залишків молекулярної хмари, котра стиснулась та створила сусіднє зоряне скупчення NGC 6520, яке на зображенні лівіше від Barnard 86.

NGC 6520 є розсіяним зоряним скупченням, яке містить багато гарячих зірок, що світяться яскравим блакитно-білим світлом, що є вірною ознакою нашої молодості. Розсіяні скупчення зазвичай містять декілька тисяч зірок, котрі утворились в один проміжок часу, через що мають майже один вік. Подібні скупчення як правило, мають порівняно коротке життя, приблизно декількох сотень мільйонів років, перш ніж зорі віддаляються одна від одної.

Неймовірна кількість зірок у цій області неба затруднює спостереження цього скупчення, церез що його важко досліджувати. Вік NGC 6520 вважається близько 150 мільйонів років. Вважається, що як зоряне скупчення, так і його пиловий сусіда, знаходяться на відстані близько 6000 світлових років від нашого Сонця.

Зорі, котрі на зображенні видно в межах Barnard 86, насправді перед ним, тобто знаходяться між нами та темною хмарою. Хоча це і не певно, але існує ймовірність того, що у надрах Barnard 86 відбувається зореутворення, котре має місце у багатьох темних туманностях: в знаменитій туманності "Кінська Голова" (eso0202), у вражаючому об'єкті Lupus 3 (eso1303) та меншою мірою в іншому об’єкті Барнарда - туманності "Люлька" (eso1233). Однак, світло від наймолодших зірок заблоковане навколишніми пиловими регіонами, а тому їх можна побачити тільки в інфрачервоному або на іще більших довжинах світлових хвиль.

Примітки

[1] Глобули Бока вперше спостерігались у 1940-х астрономом Бартом Боком. Вони є дуже холодними темними хмари газу та пилу, в надрах яких часто формуються нові зорі. В них дуже багато пилу, яка поглинає і розсіює світло від зірок поза ними, тому глобули практично непрозорі для видимого світла.

[2] Цитата із видання E. E. Barnard, Dark Regions in the Sky Suggesting an Obscuration of Light, Yerkes Observatory, Nov 15 1913 (можете його прочитати).

Детальніше

Європейська Південна Обсерваторія - це передова міжурядова астрономічна організація в Європі та найбільш продуктивна астрономічна обсерваторія світу. Її підтримує 15 країн: Австрія, Бельгія, Бразилія, Чеська Республіка, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство. ESO здійснює ініціативну програму, зосереджену на проектуванні, будівництві та експлуатації потужних наземних спостережних об'єктів, що дозволяє астрономам робити важливі наукові відкриття. ESO також відіграє провідну роль у сприянні та організації співробітництва в астрономічних дослідженнях. ESO працює на трьох унікальних, світового класу обсерваторіях в Чилі: Ла Сілла, Паранал і Чахнантор. На горі Паранал, в ESO працює Дуже Великий Телескоп - найбільш передова в світі астрономічна обсерваторія видимого діапазону та VISTA - найбільший оглядовий телескоп в світі. ESO є європейським партнером просунутого астрономічного радіотелескопу ALMA, найбільшого існуючого астрономічного проекту. В даний час, ESO планує 39 метровий Європейський Надзвичайно Великий Телескоп E-ELT (оптичний та ближній ІЧ діапазони), який стане "найбільшим у світі оком у небо".

Посилання

Контакти

Oleg Maliy
NGO Zaporozhye Astronomical Club Altair
Zaporozhye, Ukraine
Телефон: +380 67 1371070
Email: astroclubzp@gmail.com

Richard Hook
ESO, La Silla, Paranal, E-ELT and Survey Telescopes Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Телефон: +49 89 3200 6655
Стільниковий: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

Connect with ESO on social media

Переклад прес-релізу ESO eso1307.

Про реліз

Реліз №:eso1307uk
Назва:Barnard 86, NGC 6520
Тип:Milky Way : Star : Grouping : Cluster : Open
Milky Way : Nebula : Appearance : Dark : Bok Globule
Facility:MPG/ESO 2.2-metre telescope
Instruments:WFI

Зображення

The bright star cluster NGC 6520 and the strangely shaped dark cloud Barnard 86
The bright star cluster NGC 6520 and the strangely shaped dark cloud Barnard 86
тільки на англійській
The cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86 in the constellation of Sagittarius
The cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86 in the constellation of Sagittarius
тільки на англійській
Wide-field view of the star cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86
Wide-field view of the star cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86
тільки на англійській

Відео

Zooming into the star cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86
Zooming into the star cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86
тільки на англійській
Panning across the star cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86
Panning across the star cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86
тільки на англійській
Infrared/visible-light crossfade view of the star cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86
Infrared/visible-light crossfade view of the star cluster NGC 6520 and the dark cloud Barnard 86
тільки на англійській