Концепція ELT

Artist impression of the ELTELT має головне дзеркало 39 метрів у перетині та покриття поля зору на небі близько однієї десятої розміру повного Місяця. Оптична конструкція є революційною та заснована на новій п'ятидзеркальній схемі, яка призводить до виняткових за якістю зображень. Головне дзеркало складається з майже 798 сегментів, кожен з яких 1.4 метрів в ширину, але товщиною тільки 50 мм. Оптична конструкція вимагає величезного вторинного дзеркала 4 метри у перетині, тобто майже настільки ж великого, як найбільші первинні дзеркала сучасних телескопів.

Адаптивні дзеркала були включені в оптичну систему телескопа для компенсації нечіткості в зоряних зображеннях, внесених атмосферною турбулентністю. Поверхня одного із цих дзеркал підтримується більш ніж 6000 соленоїдами, які можуть спотворювати його форму тисячі разів на секунду.

Телескоп буде мати кілька наукових приладів. Буде можливим переходити від одного приладу до іншого протягом кількох хвилин. Телескоп та купол також будуть мати можливість швидкої зміни позиції на небі, щоб почати нові спостереження за дуже короткий час.

Здатність спостерігати в широкому діапазоні довжин хвиль - від оптичного до середнього ІЧ-діапазону, дозволить вченим використовувати розміри телескопа у повній мірі.