Європейське "Вікно у Всесвіт"

Artist impression of the ELTESO здобула значний досвід в області планування, будівництва та експлуатації великих астрономічних телескопів на віддалених місцинах. Дуже Великий Телескоп є найпередовіший у світі наземний оптичний телескоп, що й дозволило багато наукових відкриттів.

Цей досвід є основою зусиль для розробки Надзвичайно Великого Телескопа для астрономів Європи. 39 метровий ELT - це висока технологія, престижний наукомісткий проект, що включає в себе безліч новаторських розробок. Він пропонує численні можливості для розвитку та передачі технологій, а також вигідні можливості технологічних угод та являє собою ефектну демонстрацію європейської промисловості.

ELT має широку підтримку в європейському науковому співтоваристві. Цей задум є винятковим проектом оптичної астрономії, внесеним в план Європейського Стратегічного Форуму з Науково-дослідних Інфраструктур. Воно також має дуже важливе місце в Європейському Інфраструктурному Плані ASTRONET.

Європейське керівництво цього великого флагманського проекту дасть безперечне підвищення європейського наукового, технічного та промислового рівня.