Пошуки домівки

Artist impression of the ELTНадзвичайний телескоп вимагає виняткове розташування. Таким чином, багато було прийнято до уваги задля забезпечення того, щоб майбутня домівка ELT була найбільш відповідною із можливих. Звичайно, що це означає високі та посушливі місця для того, щоб не мати особливих перешкод для спостережень. Консультативний Комітет Вибору Домівки ELT провів детальні розслідування в декількох можливих місцях в Аргентині, в Чилі, в Марокко та в Іспанії. Подібні зусилля здійснюються командою вибору місця для Тридцяти Метрового Телескопа (TMT). Задля ефективності, попередньо обрані місця для ТМТ (всі вони в Північній та в Південній Америках) не включені в дослідження для ELT, але одержані дані є для спільного користування.

2 та 3 березня 2010 року  Консультативний Комітет Вибору Домівки ELT представив доповідь Раді ESO, котра підтверджує, що всі місцеположення було розглянуто в остаточному короткому переліку: Армазонес, Вентарронес, Толончар і Віцкачас в Чилі та Ла Пальма в Іспанії, мають дуже хороші умови для астрономічних спостережень, кожне з яких з його конкретними сильними сторонами. Технічний звіт уклав, що гора Армазонес, котра недалеко від гори Паранал, виділяється, як явно бажане місце, тому що воно має найкращий баланс якості неба у всіх аспектах і може працювати на комплексній основі з існуючою обсерваторією ESO на горі Паранал.

Гора Армазонес висотою 3046 метрів знаходиться в центральній частині чилійської пустелі Атакама, за 130 км на південь від міста Антофагаста та 20 кілометрах від гори Паранал - домівки Дуже Великого Телескопа ESO.

26 квітня 2010 Рада ESO обрала гору Армазонес як місце розташування запланованого 39 метрового класу Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (ELT).

13 жовтня 2011 року було підписано угоду між ESO та Урядом Чилі, згідно якої обсерваторії передали в дарунок 189 кв км землі навколо гори Армазонес для встановлення ELT, а також право на використання навколишньої території на протязі 50 років.

27 жовтня 2013 року президент Чилі Себастьян Піньєра вручив ESO підписані правові документи, за якими уряд Чилі передає обсерваторії землю навколо гори Армазонес.

Посилання: