Обсерваторія Ла Сілла
Перша обсерваторія ESO
Обсерваторія Ла Сілла розташована на висоті 2400 метрів на околицях пустелі Атакама за 600 км на північ від Сантьяго-де-Чилі. Подібно до інших обсерваторій цій частині світу, Ла Сілла знаходиться далеко від джерел світлового забруднення нічного неба, так само як і Паранал — домівка Дуже Великого Телескопа. Над нею небо одне із найтемніших на землі. Ла Сілла була оплотом ESO з 1960 року. Тут ESO управляє двома з найпродуктивніших телескопів світу із розряду чотирьох метрових.
3.58 м Телескоп Нової Технології (NTT) заклав нові основи для проектування та будівництва телескопів та був першим у світі, що мав комп'ютерне управління головним дзеркалом (адаптивна оптика). Ця технологія, розроблена в ESO, в даний час застосовується в більшості наявних у світі великих телескопах.
На 3.6 м телескопі ESO в даний час “проживає” найперший у світі мисливець на екзопланети: спектрограф з неперевершеною точністю HARPS (High Accuracy Radial velocity Planet Searcher).
Ла Сілла є першою обсерваторією світового класу, котра отримала сертифікацію Міжнародної Організації зі Стандартизації (ІСО) 9001 Системи Менеджменту Якості. Інфраструктура Ла Сілла також використовується багатьма з членів-держав ESO для цільових проектів, таких як швейцарський 1.2 м телескоп ім. Леонарда Ейлера, Швидкообертовий Роботизований ІЧ Телескоп (REM) і відстежувач гамма-сплесків телескоп TAROT, а також більш звичайні для користувачів засоби, такі як 2.2 м MPG/E1SO і данський 1.54 метровий телескопи. 67 мегапіксельна Камера Широкого Поля (WFI) на 2.2 м телескопі прийняла багато дивовижних зображень небесних об'єктів, деякі з яких вже стали іконами на своїх власних правах.
Екскурсія по обсерваторії Ла Сілла
Натисніть на зображення, щоб почати віртуальний тур по Ла Сілла та її околицях.
Камера в Чилі, котра працює тільки уночі! На протязі дня, дана вебкамера показує останні кадри перед світанком. The red letters indicate telescopes that are observing right now (T—the ESO 3.6-metre telescope, N— New Technology Telescope and D—the MPG/ESO 2.2-metre telescope). Please, see more on La Silla - All Sky Camera.
Відвідини обсерваторії Ла Сілла
- Журналісти ЗМІ та наукові, а також продюсери будь ласка прочитайте про Media Visits
- Туристи, студенти та юридичні особи: просимо прочитати умови Tourists and Students Visits
Наука із телескопами Ла Сілла
Із приблизно 300 рецензованих публікацій на рік, пов'язаних з роботою обсерваторії, Ла Сілла залишається на передньому краї астрономії. Ла Сілла призвела до величезної кількості наукових відкриттів, в тому числі кілька першорядних. Спектрограф HARPS є абсолютним чемпіоном у пошуку невеликих екзопланет. Він виявив планетну систему навколо Gliese 581, в котрій можуть бути перші кам’янисті планети поза межами Сонячної системи, що знаходяться в ”зоні життя” (eso0722). Кілька телескопів в Ла Сілла зіграли вирішальну роль в пов’язуванні гамма-спалахів - найенергійніших вибухів у Всесвіті з моменту Великого Вибуху, з вибухами масивних зірок. З 1987 року, ESO обсерваторія Ла Сілла також відіграє важливу роль у дослідженні та відстеженні найближчої останньої наднової SN 1987A.
Більше про науку в Ла Сілла
Більше про обсерваторію Ла Сілла
- Багато цікавого доступно на сторінці FAQ
- Багато зображень та відео доступні в мультимедіа архіві ESO
- Виставкові панелі для завантажень
- Додатково про цю обсерваторію читайте La Silla Handout у форматі PDF
- Для науковців: для більш докладної інформації, будь ласка відвідайте наші спеціальні сторінки
La Silla трейлер
Download the trailer from the Video archive.
Telescopes currently operated by ESO
|
Decommissioned La Silla telescopes
|
The skies over the ESO sites in Chile are so dark that on a clear moonless night it is possible to see your shadow cast by the light of the Milky Way alone.