Оглядовий Телескоп VLT

vst_lombardi_5

Оглядовий Телескоп VLT (VST) наразі є останнім телескопом, встановленим в обсерваторії ESO Паранал (eso1119). То найбільший у світі телескоп, розроблений для оглядів неба у видимому світлі. Цей сучасний 2.6 м телескоп долучили до ESO VLT на горі Паранал, котра є винятковим місцем для наземних астрономічних обсерваторій. Його обладнано великою 268 Мпк камерою із назвою OmegaCAM, котра є спадкоємицею дуже "врожайної" Камери Широкого Поля (WFI), що встановлена на 2.2 м телескопі MPG/ESO в обсерваторії Ла Сілла.

Подібно до VLT, новий оглядовий телескоп приймає широкий діапазон світла, починаючи від ультрафіолетового, далі оптичний і на останок ближнє ІЧ-світло (від 0.3 мкм до 1.0 мкм). Але тоді, коли найбільші телескопи як VLT, спроможні бачити малу ділянку неба, оскільки мають доволі мале поле зору, VST за раз здатен швидко фотографувати більші площі із глибшим проникненням.

При загальному полі зору 1°x1°, котре завширшки із два повних Місця, VST задуманий для підтримки VLT ширококутними зображеннями шляхом виявлення та впізнання космічних об’єктів, котрі група телескопів VLT потім буде досліджувати.

VST має дводзеркальну конструкцію із головним дзеркалом (M1) 265 см у перетині та меншим другим дзеркалом (M2) на 93.8 см. Телескоп оснащено однією камерою у прямому фокусі. OmegaCAM є великою (16k x 16k пк) ПЗЗ камерою, котра побудована міжнародним консорціумом із п’яти інститутів: Netherlands Research School for Astronomy (NOVA), Kapteyn Astronomical Institute, Universitäts-Sternwarte München, Астрономічна Обсерваторія Падуї та ESO.

Наука із VST

VST присвячено оглядовим програмам. Маючи сучасну камеру, якісну оптику та чудові умови для спостережень на горі Паранал, VST може здійснити багато важливих відкриттів на широкій ниві астрофізики та космології. В планетології оглядовий телескоп націлений на виявлення та дослідження далеких тіл Сонячної системи, таких як транснептунові об’єкти, а також на пошуки транзитів позасонячних планет. Також буде широке вивчення площини Галактики, котре надасть астрономам дані, котрі важливі для розуміння її структури та еволюції. Згодом VST буде досліджувати довколишні галактики, позагалактичні та внутрішні планетарні туманності, котрі у нашій Галактиці, а також виконуватиме картографію слабких об’єктів та випадки мікролінзування. На царині космології, VST буде направлений на наднові із середнім червоним зсувом, щоб допомогти "прикріпити" шкалу космічних відстаней та зрозуміти розширення Всесвіту. VST також шукатиме космічні структури із вищесереднім червоним зсувом, активні галактичні ядра та квазари, що допоможе поглибити наше розуміння формування галактик і ранню історію Всесвіту.

VST є проектом об’єднаної групи у складі Європейської Південної Обсерваторії та Астрономічної Обсерваторії Каподімонте (ОАС), котра належить до Італійського Національного Астрономічного Інституту (INAF). Італійська сторона розробила телескоп, а ESO проводила загальні інженерні роботи на місці його встановлення.

Телескоп розпочав роботу у 2011 році.


Напрямки досліджень

Огляди неба. Чумацький Шлях, позагалактичні планетарні туманності, космологія.


Більше про VST


Live image

Стежте за VST на цьому зображенні, котре на протязі дня щогодини оновлюється. Натисніть на нього для збільшення

Live


VST

Name: VLT Survey Telescope
Site: Cerro Paranal
Altitude: 2635 m
Enclosure: Compact optimised cylindrical enclosure
Type: Optical survey telescope
Optical design: Modified Ritchey-Chrétien Reflector with correctors
Diameter. Primary M1: 2.61 m
Material. Primary M1: Astro-Sitall
Diameter. Secondary M2: 0.938 m
Material. Secondary M2: Astro-Sitall
Mount: Alt-Azimuth fork mount
First Light date: 8 June 2011
Active Optics: Yes
Images taken with the VST: Link
Images of the VST: Link
Press Releases with the VST: Link
Did you know?
Stars form in dense clouds of the interstellar medium, but even in these densest regions the pressure is comparable to the most tenuous vacuum created in a laboratory on Earth. In these clouds, the temperatures are below -200 degrees Celsius.
Надішліть нам ваші зауваження!
Subscribe to receive news from ESO in your language
Accelerated by CDN77
Terms & Conditions