ann18027-pl — Ogłoszenie

Program otwarcia ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre

18 kwietnia 2018

28 kwietnia 2018 r. ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre zostanie otwarte dla publiczności. Inauguracja centrum będzie obchodzona w ramach serii wydarzeń dedykowanych partnerom, wspierającym, sąsiadom i przyjaciołom. Na początek działalności centrum przygotowało kosmiczne atrakcje dla odwiedzających.

26 kwietnia odbędzie się konferencja prasowa w ESO Supernova, na której przedstawiciele mediów będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o nowym planetarium i centrum nauki, przeprowadzić wywiady z przedstawicielami Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO), Klaus Tschira Stiftung (KTS) i Heidelberg Institute for Theoretical Studies (HITS) oraz wziąć udział w wycieczkę po ekspozycji i w seansie w planetarium.

Wieczorem tego samego dnia, kolejne wydarzenie zgromadzi razem twórców ESO Supernova, zespół architektów, projektantów wystaw, kierowników projektów, a także przedstawicieli lokalnych władz i sponsorów.

27 kwietnia, w pierwszej połowie dnia, ESO Supernova otworzy swoje drzwi dla blogerów ze społeczności lokalnej i międzynarodowej. Będą mieli szansę zobaczyć całe centrum i wziąć udział w wycieczce po wystawach, a także nacieszyć się seansami planetaryjnymi.

Na godzinę 15:00 tego samego dnia zapraszamy naszych sąsiadów, mieszkańców miasta Garching, na specjalne otwarcie dedykowane właśnie im. Czeka program pełen wycieczek, pokazów w planetarium, malowania twarzy dla dzieci i wielu innych atrakcji.

Na koniec, od godziny 12:00 w dniu 28 kwietnia, centrum ESO Supernova stanie się otwarte dla każdego Wejście do centrum będzie darmowe do końca 2018 roku, ale konieczne są rezerwacje, których można dokonać online. Bilety można wydrukować na miejscu w biletomatach.

Nasz kwartalny program zawiera zróżnicowane, ciekawe aktywności.

Jeżeli masz ochotę wesprzeć ESO Supernova, możesz zostać partnerem lub wpłacić darowiznę.

Więcej informacji

ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre

ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre działa w ramach współpracy pomiędzy Europejskim Obserwatorium Południowym (ESO) i Heidelberg Institute for Theoretical Studies (HITS). Budynek jest darowizną od niemieckiej fundacji Klaus Tschira Stiftung (KTS), natomiast ESO odpowiada za działanie placówki.

Linki

Kontakt

Tania Johnston
ESO Supernova Coordinator
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 320 061 30
Cell: +49 170 867 5293
E-mail: tjohnsto@eso.org

Oana Sandu
Community Coordinator & Communication Strategy Officer
ESO education and Public Outreach Department
Tel: +49 89 320 069 65
E-mail: osandu@partner.eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18027

Zdjęcia

Program otwarcia ESO Supernova
Program otwarcia ESO Supernova