Ogłoszenie

Science in School: numer 32 już dostępny

10 lipca 2015

Najnowszy numery bezpłatnego czasopisma „Science in School” jest już dostępny online oraz w formie drukowanej. To europejskie czasopismo dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych zawiera w każdym numerze inspirujące artykuły, zabawne gry i pomysły na warsztaty dla uczniów. Jego celem jest promowanie edukacji nauk matematyczno-przyrodniczych poprzez kontakt z nauczycielami, naukowcami i wszystkimi innymi osobami zaangażowanymi w europejską edukację tych dziedzin

W tym numerze znajdziemy m.in. tematy taki jak: zakaźne nowotwory, które aktualnie prowadzą jeden z tasmańskich gatunków na skraj wyginięcia; spojrzenie na to, co dzieje się, gdy farbujemy włosy; używanie matematyki do walki z epidemiami.

Działalność dydaktyczna obejmuje: użycie magicznego piasku do przedstawienia tajemniczej zagadki w klasie i wyjaśnienia chemii, a także użycie prostych cieczy do imitowania krwi i pokazania jej rodzajów.

„Science in School” jest publikowane przez EIROforum – projekt współpracy pomiędzy ośmioma międzyrządowymi organizacjami naukowymi w Europie, którego ESO jest członkiem. Czasopismo dotyczy nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych zarówno w Europie, jak i w różnych dziedzinach, wskazując najlepsze przykładu nauczania i najnowsze wyniki badawcze.

Wiele artykułów, a także ich przetłumaczone na wiele europejskich języków wersje, można znaleźć online. Jeśli masz ochotę tłumaczyć jako wolontariusz artykuły „Science in School” na swój język, do publikacji online, zajrzyj do wskazówek na witrynie „Science in School”.

Linki

Kontakt

Lars Lindberg Christensen
Head of ESO ePOD
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6761
Cell: +49 173 3872 621
Email: lars@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann15057

Zdjęcia

Cover of Science in School 32 — Summer 2015
Cover of Science in School 32 — Summer 2015
Po angielsku