Ogłoszenie

Informacja dla mediów: Konferencja prasowa w siedzibie ESO, na której zostanie ogłoszone ważne odkrycie

11 października 2017

ESO zorganizuje konferencję prasową 16 października 2017 r. o godz. 16:00 CEST w swojej siedzibie w Garching w Niemczech. Zaprezentowane zostaną przełomowe obserwacje zjawiska astronomicznego, którego nie obserwowano nigdy wcześniej.

Wydarzenie rozpocznie z Obserwatorium Paranal Dyrektor Generalny, Xavier Barcons. Zaplanowane są też rozmowy z przedstawicielami wielu grup badawczych z całej Europy.

Niniejsze zaproszenie jest skierowane wyłącznie do przedstawicieli mediów. Aby wziąć udział w konferencji, dziennikarze powinni zarejestrować się wypełniając formularz online. Należy wskazać czy ktoś chce uczestniczyć w konferencji prasowej osobiście, czy za pośrednictwem internetu.

Rejestrując udział w konferencji prasowej, dziennikarz zobowiązuje się do respektowania embargo medialnego, którego szczegóły zostaną dostarczone po rejestracji. Nie wolno publikować, ani dyskutować z kimkolwiek na temat żadnego z zaprezentowanych materiałów do momentu rozpoczęcia konferencji prasowej 16 października 2017 r. o godz. 16:00 CEST.

W trakcie konferencji dziennikarze obecni na miejscu będą mogli zadawać pytania naukowcom w panelu dyskusyjnym. Przekazane zostaną również pytania od dziennikarze uczestniczących internetowo. Po konferencji możliwe będzie także przeprowadzenie indywidualnych wywiadów.

Szczegóły na temat połączenia z konferencją, nadsyłania pytań i rezerwowania wywiadów, zostaną wysłane po rejestracji.

Komunikat prasowy ESO zostanie opublikowany publicznie na początku konferencji. Dostępne będą jego tłumaczenia na wiele języków (w tym na język polski). Komunikatowi towarzyszyć będzie wiele materiałów audiowizualnych.

Więcej informacji

Dziennikarze, w tym z mediów internetowych, radiowych i telewizyjnych, mogą dodatkowo zapisać się na ESO Media Newsletter. W normalnym trybie newsletter ten zawiera komunikaty prasowe ESO rozsyłane na 48 godzin przed ich upublicznieniem, a także najnowsze zdjęcia i filmy od ESO dostępne do użytku w materiałach dokumentalnych, filmach, wiadomościach, itp. Aby zasubskrybować newsletter, proszę wypełnić formularz na stronie: http://www.eso.org/public/outreach/pressmedia.html#epodpress_form

Linki

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann17071

Zdjęcia

Konferencja prasowa ESO
Konferencja prasowa ESO