Ogłoszenie

Laureaci stypendiów na czwarty ESO Astronomy Camp

4 listopada 2016

Na ESO Astronomy Camp 2016 nadesłano ponad 180 zgłoszeń z 25 krajów. Spośród nich wybrani zostali laureaci stypendiów ufundowanych przez ESO oraz krajowych partnerów.

Poziom nadesłanych zgłoszeń wideo był w tym roku bardo z wysoki, z dużą różnorodnością pełnych zapału przyszłych naukowców i inżynierów chcących uzyskać miejsce na tegorocznym obozie. Z przyjemnością informujemy, iż stypendium ESO otrzymała Lucia Mendes Cucchieri z Brazylii. Stypendium pokrywa pełen koszt obozu i koszty podróży.

Następujący uczniowie również otrzymali wsparcie finansowe od krajowych partnerów:

Dzięki instytucjom i organizacjom partnerskim wsparcie finansowe otrzymał przynajmniej jeden uczeń z każdego Kraju Członkowskiego ESO, z których nadeszły aplikacje, co pozwoli młodym ludziom uczestniczyć w tej „podróży życia”. Wszystkie organizacje partnerskie wniosły także wkład w obóz poprzez prelegentów i udział w opracowaniu programu przygotowanych zajęć, dzięki wspólnej pasji i wizji popularyzacji astronomii.

Obóz — organizowany przez Sterrenlab we współpracy z ESO, ESO Science Outreach Network oraz Astronomical Observatory of the Autonomous Region of the Aosta Valley — odbędzie się od 26 grudnia 2016 r. do 1 stycznia 2017 r, w Saint-Barthélemy, Nus we Włoszech.

Zajęcia będą dotyczyć tematu „Wszechświat widzialny i ukryty”, obejmując kilka astronomicznych sesji, w tym prelekcje, warsztaty i nocne obserwacje przy pomocy teleskopów i instrumentów w obserwatorium. Obóz jest zgodny z wytycznymi Responsible Research and Innovation, dając uczniom możliwość rzeczywistego kontaktu z badaniami naukowymi, a także dając szansę na rozmowy z aktywnymi naukowcami. W ramach obozu zaplanowano także aktywności społeczne, sporty zimowe i wycieczki, mające uczynić udział w ESO Astronomy Camp przeżyciem, które uczestnicy zapamiętają na długo.

Razem w obozie weźmie udział maksymalne 56 uczniów szkół średnich w wieku od 16 do 18 lat. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani poprzez indywidualne e-maile.

Linki

Kontakt

Krzysztof Czart
ESO Science Outreach Network
Tel: +48 513 733 282
E-mail: eson-poland@eso.org

Tania Johnston
ESO Supernova Coordinator
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6130
E-mail: tjohnsto@eso.org

Cristina Olivotto
Sterrenlab
Tel: +41 76 4001378
E-mail: cristina@sterrenlab.com

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann16079

Zdjęcia

ESO astronomy camp 2014
ESO astronomy camp 2014
Po angielsku