Ogłoszenie

Nowy fascynujący tryb wirtualnej rzeczywistości dla ESO Virtual Tours 6.0

10 listopada 2017

Najnowsza wersja Virtual Tours od ESO zawiera opcję przeprowadzania wirtualnych wycieczek w trybie wirtualnej rzeczywistości oraz w trybie panoramy 360 stopni. Można użyć smartfona ze standardowym kartonowym zestawem wirtualnej rzeczywistości lub z goglami oculus rift, aby doświadczyć wycieczki po obserwatoriach ESO w nowy pasjonujący sposób. Najnowsze wydanie obejmuje także nowe i zaktualizowane wirtualne wycieczki po obserwatoriach i budynkach ESO, z lepszą funkcjonalnością na komputerach, a także nowe panoramiczne widoki uzyskane podczas najnowszej wyprawy fulldome.

Podziwiajmy majestatyczne anteny ALMA, gdy badają opalowe nocne niebo, następnie odwróćmy się, aby zobaczyć piękny płaskowyż Chajnantor na chilijskiej pustyni Atakama — w dzień, w nocy, o zachodzie i o wschodzie słońca. Odwiedźmy dwa najbardziej zaawansowane technicznie i najbardziej produktywne obserwatoria na świecie: Paranal i La Silla. Możemy wejść do jednego z Teleskopów Głównych, które wchodzą w skład Bardzo Dużego Teleskopu (VLT), rzucając okiem na jego skomplikowaną konstrukcję. Możemy też eksplorować miejsce przyszłego Ekstremalnie Wielkiego Teleskopu (ELT) — największego na świecie teleskopu optycznego/podczerwonego — który jest budowany w sąsiedniej górze Cerro Armazones.

Na koniec warto rozejrzeć się po niektórych budynkach, w których mieszkają pracownicy ESO i wizytujący naukowcy. DO tych pereł architektury należą Santiago Guesthouse i Siedziba ESO w Garching, zawiły labirynt budynku, który stoi obok prawie ukończonego ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre, mającego otworzyć swoje drzwi na wiosnę 2018 r.

Kolekcja ESO obejmuje setki panoramicznych (360 stopni) zdjęć, które można wykorzystać do wielu zastosowań — mogą być zaimportowane do systemów wirtualnej rzeczywistości lub do oprogramowania planetaryjnego do wyświetlania w planetariach na całym świecie. Wszystkie panoramy są dostępnie poprzez link.

Aby rozpocząć wycieczkę w trybie wirtualnej rzeczywistości, postępuj zgodnie z instrukcjami w podręczniku użytkownika.

Zdjęcia, które tworzą tą oszałamiającą kolekcję zawdzięczają swoje istnienie ciężkiej pracy i poświęceniu Fotograficznych Ambasadorów ESO.

Linki

Kontakt

Richard Hook
ESO Public Information Officer
Garching bei München, Germany
Tel: +49 89 3200 6655
Cell: +49 151 1537 3591
Email: rhook@eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann17079

Zdjęcia

Wycieczka po Paranal jako jedna z wielu dostępnych w wirtualnej rzeczywistości
Wycieczka po Paranal jako jedna z wielu dostępnych w wirtualnej rzeczywistości