Ogłoszenie

Meet #ESOSupernova

Drugie spotkanie mediów społecznościowych w ESO

10 kwietnia 2018

Na 27 kwietnia 2018 r. ESO zaprasza wszystkich entuzjastów świata cyfrowego na spotkanie w  ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre, najnowocześniejszym centrum astronomicznym dla społeczeństwa, które otworzy swoje drzwi dzień później.

Wydarzenie Meet #ESOSupernova jest skierowane do użytkowników mediów społecznościowych, blogerów i innych twórców treści cyfrowych, zarówno ze społeczności lokalnej (Monachium, Bawaria i Niemcy), jak i europejskiej i międzynarodowej.

Impreza jest organizowana w Garching niedaleko Monachium w Niemczech, w siedzibie Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO), gdzie znajduje się także ESO Supernova. Językiem wydarzenia będzie niemiecki, ale w zależności od uczestników, używany może być także angielski.

W godzinach od 09:00 do 13:00 uczestnicy będą mieli okazję zaznać wciągających doświadczeń w ESO Supernova. Specjalna wycieczka po ekspozycjach da gościom możliwość jej przetestowania. Zapoznają się także z programem edukacyjnym i obejrzą nagradzany pokaz planetaryjny "The Secrets of Gravity", wyprodukowany przez lokalną firmę Softmachine, w nachylonym planetarium 360 stopni — największym w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Zespół ESO Supernova oraz astronomowie ESO także będą obecni, aby powitać uczestników i odpowiedzieć na ich pytania.

Aby zarejestrować chęć udziału w wydarzeniu, należy wypełnić formularz, wskazując swój kanał online (blog, media społecznościowe, vlog, itp.) w polu “Media outlet” oraz zaznaczając “Meet ESOSupernova” w polu “The event you wish to attend”. Ponieważ liczba miejsc w planetarium jest ograniczona do 109, wybór uczestników zostanie dokonany na podstawie następujących kryteriów. Aplikujący powinni:

  • Być zapalonymi i doświadczonymi użytkownikami mediów cyfrowych.
  • Mieć co najmniej 18 lat w momencie wizyty w ESO.
  • Mieć komunikatywną znajomość niemieckiego lub angielskiego.

Wybrani uczestnicy zostaną powiadomieni e-mailowo lub przez media społecznościowe. Upewnij się, że śledzić @ESOSupernovaDE w języku niemieckim w serwisach Facebook o/lub Twitter, albo @ESOSupernova w języku angielskim w serwisach Facebook i/lub Twitter. Sprawdź wiadomości zarówno od ESO Supernova, jak i naszej Koordynatorki Społecznościowej (Community Coordinator), którą jest Oana Sandu.

Więcej informacji

ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre

ESO Supernova Planetarium & Visitor Centre działa w ramach współpracy pomiędzy Europejskim Obserwatorium Południowym (ESO) i Heidelberg Institute for Theoretical Studies (HITS). Budynek jest darowizną od niemieckiej fundacji Klaus Tschira Stiftung (KTS), natomiast ESO odpowiada za działanie placówki.

Linki

Kontakt

Oana Sandu
Community Coordinator & Communication Strategy Officer
ESO education and Public Outreach Department
Tel: +49 89 320 069 65
E-mail: osandu@partner.eso.org

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann18026

Zdjęcia

Meet #ESOSupernova
Meet #ESOSupernova
Meet #ESOSupernova (niemiecka wersja plakatu)
Meet #ESOSupernova (niemiecka wersja plakatu)